ضرورت نمایش برنامه مقابله با سیلاب در تهران

ضرورت نمایش برنامه مقابله با سیلاب در تهران یاری كالا: رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران از ضرورت نمایش برنامه آمادگی شهرداری برای مقابله با سیلاب در تهران با محوریت دو خیابان شریعتی و ولیعصر آگاهی داد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، آرش میلانی بامداد امروز در تذكر قبل از دستور خود با اشاره به روز جهانی حفاظت از رودخانه و روز جهانی آب اظهار داشت: از شهروندان تهرانی می خواهم در روزهای نوروز هنگامی كه به حوزه های آبی سفر می كنند بحث مدیریت زباله و پسماند را مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به اینكه روزانه ۷۰۰ متر مكعب آب از رودخانه های كرج، جاجرود و غیره برای مصرف شهروندان تهرانی اختصاص می یابد اظهار داشت: سالانه ۱۲۳ میلیون متر مكعب روان آب از دره های مشرف به شهر تهران وارد می شود كه سپس عبور از كانالهای شهری در اثر بارشها حجم آنها سه برابر می شود و تقریباً به ۴۰۰ میلیون متر مكعب می رسد اما كیفیت لازم را ندارد.
میلانی با اشاره به اهمیت عدم وقوع سیلاب در تهران اظهار داشت: با عنایت به آثار تغییرات اقلیمی در شرایط سیل خیزی حوزه های آب خیز مشرف به شهر تهران، شهرداری تهران می بایست برنامه آمادگی خود در مقابل سیلاب در تهران را به خصوص در محور خیابان ولیعصر و شریعتی عرضه نماید.
وی ادامه داد: شهرداری می بایست برنامه عملیاتی خود برای بهبود و عملكرد شبكه های اصلی و فرعی، شبكه پایش كمی و كیفی بارش و روان آب ها را ظرف مدت دو ماه به شورا بدهد تا بدانیم آمادگی شهرداری در مقابل سیلابهای غیرمترقبه با محوریت خیابان ولیعصر و شریعتی تا چه میزان است؟.1397/12/26
15:10:01
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: دام , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان