وزیر كشور خبر داد

عرضه فهرست كالاهای بازارچه های مرزی به هیات دولت جهت بازبینی

عرضه فهرست كالاهای بازارچه های مرزی به هیات دولت جهت بازبینی به گزارش یاری كالا وزیر كشور اعلام نمود: فهرست كالاهای عرضه شده در بازارچه های مرزی به منظور بازبینی به هیأت دولت عرضه شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، عبدالرضارحمانی فضلی بامداد دوشنبه در حاشیه همایش ملی "معماری دفاعی امنیتی نظام اسلامی در افق چشم انداز ۱۴۰۴ " كه در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: قبل از این بعضی از مناطق و بازارها غیررسمی بود كه با مصوبه دولت بازارچه های مرزی شكل گرفته است كه كالاهای ویژه و مشخصی كه امكان ورود دارد در این بازارچه ها عرضه می شوند و با نظم خوبی در این بازارچه ها مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینكه اخیراً فهرست كالاهای عرضه شده در بازارچه های مرزی به منظور بازبینی به هیأت دولت عرضه شده است، تصریح كرد: تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای واردات از این بازارچه ها پیشنهاد كردیم كه به پیشگیری از قاچاق كمك بزرگی كرد.
وزیر كشور با نامناسب ارزیابی كردن مناطق غیررسمی و كوله بری، اظهار نمود: این مناطق در غرب كشور، بیشتر از سوی عراق به صورت جدی كنترل شد.
رحمانی فضلی همینطور اظهار داشت: در مورد برندها و اقلام تقلبی در ستاد تصمیم گرفتیم و اتحادیه ها را مسئول كردیم تا مردم وقتی پول جنس اصلی را می دهند كالای تقلبی نخرند. در این زمینه فرصت داده ایم و اگر در این فرصت اقدام مناسب انجام نشود خودمان اقدام می نماییم.
او در آخر تصریح كرد: با عنایت به افزایش قیمت ارز و برای آنكه ارز به راحتی در اختیار افرادی كه مبادرت به قاچاق می كنند، قرار گرفته نشود، دریافت ارز با ثبت سفارش و از مجاری بانك ها عرضه می شود. پیش تر قاچاقچی مواد مخدر هم پول خویش را به ارز تبدیل می كرد اما امروز دیگر ممكن نیست.1397/11/08
16:54:27
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان