مدیرعامل بیمه معلم:

خسارت دانش آموزان فوت شده حادثه زاهدان پرداخت گردید

خسارت دانش آموزان فوت شده حادثه زاهدان پرداخت گردید به گزارش یاری كالا مدیرعامل بیمه معلم اظهار داشت: خسارت مالی فوت چهار دانش آموز پیش دبستانی حادثه آذر ماه آتش سوزی یك مدرسه در زاهدان، قبل از صدور حكم دادگاه، بعنوان بیمه حوادث و بیمه مسئولیت مقصران، به خانواده آنان پرداخت گردید.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، محمد ابراهیم تحسیری روز جمعه در یك نشست خبری دربندرعباس اضافه كرد: حدود 6سال قبل ارتباط بیمه معلم و آموزش و پرورش برای مدتی قطع بود اما الان دانش آموزان سراسر كشور در طول سال تحصیلی برای حوادث درون مدرسه ای یا حادثه های بیرون از فضای آموزشی تحت پوشش بیمه معلم هستند.
وی افزود: مدارس و منازل فرهنگیان هم تحت پوشش حوادثی همچون آتش سوزی، سیل و زلزله هستند.
تحسیری افزود: الان یك میلیون و 600هزار فرهنگی و 14میلیون دانش آموز تحت پوشش بیمه معلم هستند و با احتساب سایر اشخاص، بیمه معلم با 16میلیون نفر بیمه شده رتبه اول را از نظر تعداد افراد بیمه شده دارد.
مدیرعامل بیمه معلم در بخش دیگری از سخنان خود از نهایی شدن ورود این بیمه به فرابورس اطلاع داد و اضافه كرد مراحل اداری و قانونی تمام شده و تا آخر امسال عرضه اولیه سهام محقق می گردد.
تحسیری درباره دیگر برنامه های جدید بیمه معلم تصریح كرد: در یك برنامه ابتكاری، برای نخستین بار بیمه حوادث، آتش سوزی و مسئولیت مساجد، اماكن مذهبی، بقاع متبركه و كلیساها توسط بیمه معلم در چارچوب طرح فیروزه ای شروع شده و فراگیری آن روند افزایشی دارد.
مدیرعامل بیمه معلم خاطرنشان شد: ورود این بیمه به فرابورس نهایی شده و با عنایت به قرار گرفتن بیمه معلم در تابلوی فرابورس، پیش از آخر سالجاری عرضه اولیه سهام آن محقق می گردد.
وی با اشاره به رشد 40درصدی پرتفوی بیمه معلم تا آخر آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، این رشد را نتیجه حضور در بازارهای بزرگ و اجرای طرح های ویژه دانست.
تحسیری یاد آور شد: مدیریت بیمه معلم در هرمزگان هم تا آخر آذر امسال473 میلیارد ریال فروش سبد بیمه ای (پرتفو) كسب كرده كه نشان دهنده رشد 80 درصدی است.
وی میزان خسارت پرداخت شده در هرمزگان را با 33درصد افزایش، 156میلیارد ریال اعلام و افزود: مدیریت بیمه معلم در هرمزگان موفق بوده عملكرد آن بالاتر از پیش بینی ها و سهم تعیین شده است.

*عوامل آموزشی حادثه زاهدان 5 تا 45 درصد مقصر شناخته شدند
معاون فنی اشخاص بیمه معلم هم در این نشست خبری با بیان جزییاتی از حادثه 27آذر یك واحد آموزشی در شهر زاهدان كه طی آن 4كودك پیش دبستانی در حادثه آتش سوزی جان باختند اظهار داشت: بر مبنای رای دادگاه بدوی، برخی از عوامل اداری و آموزشی آموزش و پرورش بین 5تا 45درصد مقصر شناخته شدند.
عباس معینی افزود: پیش از صدور رای دادگاه، بیمه معلم در وجه خانواده هر یك از كودكان فوت شده چكی به مبلغ یك میلیارد و 225میلیون ریال صادر كرد كه 70میلیون ریال بابت غرامت فوت و بقیه مربوط به بیمه مسئولیت افراد مقصر شناخته شده جهت جلوگیری از زندانی شدن آنان بود.

*میانگین هر ماه یك حادثه دانش آموزی در كشور رخ می دهد
وی با اشاره به مسئولیت بیمه معلم در قبال دانش آموزان در چارچوب بیمه حوادث خاطرنشان كرد: به صورت متوسط هر ماه شاهد یك حادثه دانش آموزی در شكل های مختلف مانند سانحه رانندگی یا واژگونی سرویس های مینی بوس و اتوبوس دانش آموزان هستیم كه تلاش می گردد بخش مالی خسارت های این حوادث با با پوشش بیمه ای مناسب و به موقع جبران شود.
به گفته معینی بیمه معلم حدود 75درصد حق بیمه دریافتی دانش آموزان را به صورت خسارت پرداخت می كند و 12هزار ریال از حق بیمه هر دانش آموز به صورت جداگانه برای درمان دانش آموزان مبتلا به بیماری های سخت درمان(صعب العلاج ) هزینه می گردد.
معاون اشخاص بیمه معلم در پاسخ به پرسشی درباره بزرگترین پرونده خسارتی امسال اظهار داشت: 29 آذر امسال كشتی نارگل در بندر آستارا گرفتار حادثه شد كه در مرحله كارشناسی اولیه، خسارت بیمه ای قابل پرداخت آن 200هزار دلار برآورد شده و در صورت تایید نهایی، بزرگترین پرونده خسارتی بیمه معلم در سالجاری (تاكنون) خواهد بود.
2094 /6048


1397/10/21
22:35:36
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: بازار , سرویس , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان