وزیر جهاد كشاورزی در حاشیه جلسه دولت

مشكل كمبود گوشت را با افزایش واردات و كنترل قاچاق حل می نماییم

مشكل كمبود گوشت را با افزایش واردات و كنترل قاچاق حل می نماییم یاری كالا: وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: برخلاف اینكه گوشت گرم گوسفندی در دو ماه گذشته بیشتر از دوبرابر پارسال وارد شده است، اما به سبب وجود قاچاق، تفاضا بیشتر شده كه امیدوارم با كنترل قاچاق و افزایش واردات، مشكل را حل نماییم.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، محمود حجتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره علت افزایش قیمت گوشت قرمز، اظهار نمود: چون قاچاق دام با عنایت به این كه نرخ ارز كشورهای دیگر بالا رفته، شدت پیدا كرده است این مساله سبب شده كه قیمت گوشت تحت تاثیر قرار گیرد.
وی اضافه كرد: از راه آنچه كه به ما مربوط می شود، با واردات اهتمام در حل این مسئله داریم كه این كار را شدت بخشیده ایم و امیدواریم كه بتوانیم بازار را بیشتر تامین نماییم. همین طور از طرفی هم بنا شد مسئولان وزارت كشور، ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و باز نیروی انتظامی سوژه قاچاق دام سبك را به خصوص در مرزها با شدت دنبال كنند كه ان شاءالله قیمت ها مقداری تثبیت شود.
حجتی افزود: ما هم اكنون گوشت منجمد را عموما از برزیل وارد می نماییم اما گوشت گرم از استرالیا با هواپیما و باز از برخی كشورهای آسیای میانه و قفقاز وارد كشور میگردد.
وزیر كشاورزی در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره نگرانی بعضی از مردم نسبت به بهداشتی نبودن گوشت های وارداتی، اظهار نمود: تمام ملاحظات بهداشتی و همه تاییدیه هایی كه لازم است را گوشت های وارداتی دارا هستند و مشكلی نیست، اما حجم این گوشت گرم پاسخگوی نیازهای كشور نیست و برخلاف اینكه گوشت گرم گوسفندی در دو ماه گذشته بیشتر از دوبرابر پارسال وارد شده است اما چون قاچاق هم هست، تقاضا بیشتر شده كه امیدوارم با كنترل قاچاق و افزایش واردات مشكل را حل نماییم.1397/10/19
14:47:51
5.0 / 5
4941
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان