95 درصد آرای داوری اتاق تعاون مورد تایید مراجع قضایی است

95 درصد آرای داوری اتاق تعاون مورد تایید مراجع قضایی است یاری كالا: زنجان - دبیر مركز داوری اتاق تعاون ایران اظهار داشت: حدود 95 درصد آرای این مركز در رسیدگی به پرونده ها از جانب مراجع قضایی تایید می گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، محمد رنجبر روز چهارشنبه در آیین گشایش مركز داوری اتاق تعاون زنجان، با اشاره به اینكه افزایش سطح دانش داوران، تعاونگران و اتحادیه ها از مبحث های اولویت دار است، اضافه كرد: برای این منظور طراحی و اجرای دوره های آموزشی مختلف در دستور كار این مركز قرار دارد.
وی تصریح كرد: مركز داوری اتاق تعاون پشتوانه قانونی دارد و باید از این ظرفیت به خوبی برای حل مسائل تعاونی ها استفاده نماییم.
این مسئول تصریح كرد: فعالیت مركز داوری اتاق های تعاون در استان ها زمینه حل و فصل مسائل خانواده بزرگ تعاونگران را بدون ارجاع به محاكم قضایی فراهم می آورد.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان زنجان هم در این مراسم با اشاره به اینكه به واسطه وجود مشكلات ساختاری سهم بخش تعاون در اقتصاد آن طور كه باید محقق نشده است، اظهار داشت: تعاون مردمی تری بخش اقتصاد كشور است و در شرایط امروز نیازمند ترویج فعالیت در این حوزه هستیم.
محمدرضا یوسفی اضافه كرد: بخش قابل توجهی از مشكلات تعاونی ها به دلیل برخوردار نبودن اعضا از آموزش های مورد نیاز است و همین مبحث فرصت را برای سوداگران جهت سوء استفاده ها بوجود می آورد.
رئیس اتاق تعاون استان زنجان هم در این مراسم اظهار داشت: اكنون شهروندان از داوری بدون دادرسی استقبال می كنند و این امر نشان از این دارد كه فعالیت مراكز داوری مطلوب است.
احمد نصیری ابراز امیدواری كرد؛ با گشایش مركز داوری در اتاق تعاون استان زنجان منازعات موجود در سطح تعاونی ها حل و فصل شود.
وی اعلام نمود: از سال 95 تابحال حل و فصل پرونده های مربوط به تعاونی ها در زنجان 140 درصد رشد داشته است.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، از چهار هزار و 420 شركت تعاونی ثبت شده در استان زنجان، هم اكنون حدود یكهزار و 106شركت فعال می باشند.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، فعالیت مراكز داوری اتاق های تعاون بر حل و فصل اختلافات بین تعاونی ها متمركز است.
مراكز داوری متشكل از سه بخش است كه در هر بخش سه داور فعالیت دارند، داوران این مراكز از بین قضات بازنشسته دادگستری، وكلای دادگستری و تعاونگران مسلط به داوری انتخاب می شوند.
3088/8068


1397/05/10
16:09:30
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان