برخی كسبه بازار تهران مغازه هایشان را بستند

برخی كسبه بازار تهران مغازه هایشان را بستند یاری كالا: تهران- گزارش خبرنگاران ایرنا حاكیست كه امروز (دوشنبه) برخی كسبه بازار تهران در اعتراض به برخی مسائل صنفی مغازه های خویش را بستند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، این افراد با تجمع مقابل مغازه ها خواستار رسیدگی به وضعیت صنفی خود هستند.
تجمع این افراد به شكل پراكنده و آرام گزارش شده است.
یكی از این بازاریان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بامداد امروز كسبه مغازه هایشان را باز كردند اما بعضی از آنها در اعتراض به برخی مسائل صنفی مغازه ها را تعطیل كردند.
وی كه داخل مغازه خود نشسته بود اظهارداشت: برخی بازاریان همكاران خویش را برای تعطیلی تشویق می كردند.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، شماری از مغازه های بازار موبایل علاء الدین هم روز گذشته در اعتراض به همین مسائل صنفی برای چند ساعت مغازه هایشان را تعطیل كردند.
گزارش امروز خبرنگار ایرنا از پاساژ علاءالدین و دیگر بازارهای موبایل اطراف حاكیست كه فعالیت عادی در این مراكز جریان دارد.
روز گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فهرست 40 شركت واردكننده كه با ارز چهار هزار و 200 تومانی گوشی تلفن وارد می كنند را منتشر نمود.
امروز رئیس كل بانك مركزی از تولید بازار ثانویه ارز در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در این بازار صادركنندگان خُرد غیرنفتی می توانند برای تامین ارز كالاهای گروه سوم، ارز خویش را عرضه كنند.
ولی الله سیف، نرخ مبنا برای واردات كالاهای گروه دوم را همان نرخ ارز رسمی دانست و اظهار داشت: یكی از مباحث جدی این روزها در بازار، تبدیل نرخ كالاهایی است كه با بهای4200 تومان وارد كشور می شوند اما با قیمت های بالاتر نرخ گذاری می شوند.
وی ادامه داد: بانك مركزی برای كنترل قیمت ها و شفاف سازی در بازار، مقرر است ارزهایی كه با مبنای 4200 تومان به واردكنندگان تخصیص داده را در سامانه ای به اطلاع عموم برساند تا هر كسی كالایی وارد می نماید كه قیمت آن منطقی نیست و با این رقم مغایرت دارد، بتواند اعتراض كند و نهادهای نظارتی همچون سازمان تعزیرات نظارت كنند.
تهرام/9353/1109


1397/04/04
15:11:02
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان