نتایج تعطیلی ادامه دار فرودگاه رامسر

نتایج تعطیلی ادامه دار فرودگاه رامسر یاری كالا: نوشهر - فرودگاه رامسر با قدمتی بیش از 50 سال یكی از فرودگاه های شمال كشور است و از ماهها قبل به دلایلی این فرودگاه غیرفعال شده كه این امر مشكلات فراوانی از لحاظ اقتصادی برای فعالان حوزه گردشگری این شهر به دنبال داشته است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، مدیركل فرودگاه های مازندران در پنجم خرداد ماه امسال اعلام نمود كه موانع موجود در فرودگاه رامسر بزودی برطرف شده و از 22 خرداد ماه پروازها به این فرودگاه برقرار می گردد.
یازدهم اردیبهشت ماه امسال به دلیل وجود درختان بلند و تیرك های برق در مسیر نشست و برخاست هواپیماها، شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر ) تمامی پروازهایش در مسیر رفت و برگشت تهران - رامسر و اصفهان - رامسر لغو نمود.
از بهمن ماه سال قبل هم شركت هواپیمایی آسمان به خاطر همین موانع اقدام به لغو پروازها در مسیرهای رفت و برگشت رامسر - شیراز، رامسر - مشهد و رامسر - تهران كرده بود.
كارشناسان اعتقاد دارند تاسیسات ناوگان هوایی یكی از اركان مهم حمل و نقل تركیبی و از محورهای توسعه هر منطقه به شمار می آید و در كنار ناوگان ریلی و جاده ای شرایط رشد متوازن هر منطقه را رقم می زند.
جمعی از فعالان حوزه گردشگری شهرستان رامسر با اشاره به تعطیلی این فرودگاه و اثرات نامطلوب آن بر اقتصاد منطقه اظهار داشتند با ادامه این روند بیشتر سرمایه گذاران و كارآفرینان منطقه دچار مشكل می شوند.
نصرالله خلج مدیر یكی از هتل های رامسر در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با گذشت بیش از 5 دهه از فعالیت فرودگاه رامسر شهری كه هرسال پذیرای میلیون ها مسافر و توریست خارجی و داخلی است هم اكنون به خاطر مشكلات جزئی غیرفعال شده و چنین وضعیتی جای تامل دارد.
وی اضافه كرد: تا پیش از غیرفعال شدن این فرودگاه، به صورت متوسط هر روز حدود 99 درصد ظرفیت هتل از مسافران بویژه گردشگران خارجی پذیرش می شدند و الان این ظرفیت به حدود 9 درصد رسیده است.
وی تصریح كرد: دست كم 59 نفر دراین هتل فعالیت دارند و اگر تعطیلی فرودگاه ادامه یابد ناگزیریم به خاطر نداشتن درآمد، نیروی انسانی این مركز اقامتی را كاهش دهم.
مدیر هتل خلج رامسر، نبود برنامه ریزی صحیح و مدون، كم توجهی و كوتاهی مسئولان ذیربط را از علت های اساسی تعطیلی این فرودگاه دراین شهر برشمرد و اظهار داشت كه نمی دانم كدام مقام مسئول باید تاوان این همه ضرر و زیانی كه بر فعالان حوزه گردشگری براثر تعطیلی این فرودگاه تحمیل شده بدهد.
مسئول تاكسی بی سیم فرودگاه رامسر هم دراین باره اظهار داشت كه دستكم 35 راننده خودرو در جابه جایی مسافران پروازی فرودگاه این شهر در بیشتر شهرهای غربی مازندران فعالیت داشتند كه هم اكنون بیكار شده اند.
شهروز نیاستی اضافه كرد: البته كسادی بازار كار رانندگان خودروهای بی سیم فرودگاه این شهر مربوط به زمان غیرفعال شدن این فرودگاه نبوده بلكه به وقوع سانحه هوایی هواپیمای ای تی آر در خط پروازی تهران - یاسوج برمی گردد.
درپی وقوع سانحه هواپیمای ای تی آر در خط پروازی تهران - یاسوج، شركت هواپیمایی آسمان كه سابقه بیشترین پرواز در مسیرهای رفت و برگشت تهران - رامسر، مشهد - رامسر و اهواز- رامسر را داشت، پروازهایش را به علت وجود موانع به فرودگاه رامسر تعلیق كرد.
مسئول تاكسی بی سیم فرودگاه رامسر اظهار داشت: با اینكه بعد از تعطیلی این فرودگاه عده ای از مسئولان ذیربط در گزارشی با استفاده از رسانه ها وعده دادند كه موانع پروازی این فرودگاه كمتر از یك ماه رفع می گردد اما متاسفانه چنین نشد.
مدیر مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر هم اظهار داشت: امروز ناوگان حمل ونقل هوایی یكی از آسان ترین سفرها برای خیلی از گردشگران بویژه گردشگران خارجی كه فرصت زمان برای آن ها از اهمیت بالایی برخورداراست، به شمار می آید.
علی غلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: نكته دیگر آنكه گردشگران دو دسته اند، دسته نخست گردشگران عمومی كه اغلب آن ها با خودروهای شخصی و یا عمومی وارد شهرهای گردشگری بویژه رامسر می شوند و دسته دیگر گردشگران پولدار می باشند.
وی ادامه داد: ازاین رو گردشگران فاخر به دلیل برخورداری از شرائط مالی مناسب از ناوگان حمل و نقل هوایی بهره می گیرند تا دچار كمترین صدمه شوند.
مدیرمجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر اظهار داشت: این مجتمع زیرنظر بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار دارد ازاین رو عده زیادی از مسافران و گردشگران با همكاری روابط عمومی این بنیاد با استفاده از دفاتر آژانس خدمات مسافرتی در تهران پذیرش می شوند و به دلیل تعطیلی فرودگاه رامسر استقبال كمتری برای سفر به این منطقه را دارند.
تلاش های خبرنگار ایرنا برای برقراری ارتباط با اداره كل فرودگاه های مازندران برای دریافت آخرین اقدامات انجام گرفته برای رفع موانع پروازی فرودگاه رامسر تا این لحظه بدون نتیجه ماند.
شهرستان رامسر با جمعیتی دست كم 70 هزار نفر به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری منحصر بفرد نظیر جنگل، دریا، كوه، جلگه، اماكن اقامتی مانند هتل های قدیم، جدید، كاخ موزه و آب های گرم معدنی از دیرباز تابحال بعنوان عروس شهرهای ایران مطرح بوده است.
7078 /1602/1899


1397/03/24
13:40:50
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان