خرید گندم در بورس كالا

خرید گندم در بورس كالا به گزارش یاری كالا معاون داخلی بازرگانی دولتی اظهار داشت: روز گذشته خرید گندم در استان‌های مركزی، اردبیل، خراسان شمالی و زنجان طبق مقررات، جهت شفاف سازی قیمت، توسط بورس كالا انجام شد.


حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید 6 میلیون و 495 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 8 هزار و 400 میلیارد تومان از كشاورزان 31 استان خریداری شده است.
وی افزود: استان خوزستان با یك میلیون و 352 هزارتن،گلستان یك میلیون و 90 هزارتن و فارس 850 هزارتن بیش از 50 درصد گندم تولیدی را به خود اختصاص داده اند كه این آمار تا پایان فصل خرید قابل تغییر است.
به گفته عباسی معروفان  تا كنون بیش از 60 درصد مطالبات گندمكاران پرداخت و مابقی به مرورپس از تأمین اعتبار به حساب كشاورزان واریز خواهد شد.
معاون بازرگانی دولتی ادامه داد: روز گذشته خرید گندم در استان های مركزی، اردبیل، خراسان شمالی و زنجان  طبق مقررات جهت شفاف سازی قیمت توسط بورس كالا صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه خرید تضمینی دانه‌های روغنی كلزا، آفتابگردان و گلرنگ همزمان با گندم از سوی بازرگانی دولتی انجام می شود، افزود: تا به امروز 171 هزارتن انواع دانه‌های روغنی با ارزش 460 میلیارد تومان از كشاورزان 31 استان خریداری شده است.
عباسی معروفان با بیان اینكه 350 میلیارد تومان بهای خرید دانه های روغنی پرداخت شده، عنوان كرد: براساس قانون موظف به خریداری هر میزان دانه‌های روغنی تولیدی از كشاورزان هستیم از این رو جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.
به گفته وی مجموع خرید دانه‌های روغنی با افزایش 100 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بالای 400 هزارتن خواهد رسید.
عباسی معروفان با اشاره به اینكه روزانه گندم و سایر مشتقات جهت صادرات در بورس كالا عرضه می شود، تصریح كرد: تا كنون از یك میلیون تن گندم عرضه شده حدود 500 هزارتن آن به بازارهای هدف صادر شده است.
 
1396/04/26
21:57:37
5.0 / 5
6096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان