قراردادهای400 میلیارد ریالی شركت های دانش بنیان با پارس جنوبی

قراردادهای400 میلیارد ریالی شركت های دانش بنیان با پارس جنوبی یاری كالا: بوشهر- مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: فعالیت شركت های دانش بنیان در این منطقه منجر به انعقاد 400 میلیارد ریال قرارداد تجاری شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، مهدی یوسفی روز سه شنبه در آیین اختتامیه جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تند گویان) در عسلویه اضافه كرد: فعالیت شركت های دانش بنیان اكنون تنها به برگزاری همایش ها خلاصه نمی گردد و آنها توانستند با برپایی نمایشگاه ها و معرفی محصولات خود به شركت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یاثیرگداری فراوانی در این منطقه داشته باشند.
وی بیان كرد: در اجرای تاكید رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در چند سال قبل برای میدان دادن به شركت های دانش بنیان و استقرار پارك علم و فناوری در منطقه اهتمام ویژه ای بوجود آمده است.
وی بیان كرد: راه اندازی آزمایشگاه كالیبراسیون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری از دیگر دستاوردهای میدان دادن منطقه به شركت های دانش بنیان است كه منجر به صرفه جویی ارزی 90 میلیون دلاری شد.
یوسفی ادامه داد: از رویكردهای اصلی اقتصاد مقاومتی استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی است كه آغاز فعالیت شركت های دانش بنیان گامی سترگ برای تحقق این مهم بوده است.
وی خاطرنشان كرد: در 2 دهه اخیر سرمایه، مزیت رقابت محسوب نمی گردد زیرا در سطح دنیا انباشت شده و خیلی ها به آن دسترسی پیدا كردند.
یوسفی بیان كرد: آنچه امروزه بعنوان مزیت رقابتی نمود پیدا كرده دانش و فناوری و تجاری سازی آن است و كشورهایی كه در این عرصه موفق عمل كردند گوی سبقت از سایر رقبای خود ربوده اند.
هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تند گویان) از 5تا 8 اسفندماه جاری در عسلویه در جنوب استان بوشهر برگزار گردید.
7212/6043**


1396/12/08
22:42:45
5.0 / 5
4843
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان