حراج سكه متوقف گردید

حراج سكه متوقف گردید یاری كالا: بانك مركزی حراج سكه را كه از حدود دو ماه پیش در بانك كارگشایی شروع شده بود، از امروز (شنبه)و تا اطلاع ثانوی متوقف كرده است.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، با حبابی شدن قیمت سكه كه به بیش از ۲۰۰ هزار تومان می رسید از حدود دو ماه پیش بانك مركزی حراج را از كانال بانك كارگشایی در دستور كار قرار داد. این حراج سه روز در هفته و از ساعت ۱۴ در این بانك شروع شده و با قیمت گذاری پایه از جانب بانك مركزی برای نیم سكه و تمام سكه به كار خود ادامه می داد و در نهایت با بالاترین قیمت پیشنهادی به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سكه به خریدار واگذار می شد.

بنابر اعلام سلیمانی - مدیرعامل بانك كارگشایی- بانك مركزی حراج سكه را متوقف كرده و البته تا اطلاع ثانوی این كار انجام شده است. محاسبات نشان داده است كه هم اكنون سكه تمام بهار آزادی كمتر از ۱۰ هزار تومان حباب داشته و نیم سكه حدودا هیچ حباب قیمتی ندارد.

دلیل توقف حراجی فعلا از جانب بانك مركزی مشخص نشده، اما پیش تر مدیران این بانك اعلام نموده بودند تا زمانی كه حباب تمام سكه به حداقل برسد، به حراج ادامه خواهند داد. این در شرایطی است كه اكنون پیش فروش سكه در بانك ملی از ۲۸ بهمن با روشی جدید شروع شده و طی آن هر قطعه سكه تمام بهار آزادی با قیمت قطعی یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سررسید یكساله و تا یك میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سررسید شش ماهه به متقاضیان واگذار می گردد. بیش از ۳۰ حراجی در این مدت برگزار گردید و هر چند كه آمار مشخص نمی باشد، ولی به نظر می رسد بیش از ۳۵۰ هزار قطعه فروش رفته باشد.

اكنون هر قطعه ربع سكه تمام بهار یك میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و نیم سكه حدود ۷۲۰ هزار تومان در بازار معامله می گردد.
1396/12/05
21:01:39
5.0 / 5
5279
تگهای خبر: بانك , دام , سكه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان