دلار، عامل گرانی سكه

دلار، عامل گرانی سكه یاری كالا: در هفته ای كه گذشت نوسانات دلار ادامه پیدا كرد و قیمت سكه تمام هم با جهش كم سابقه تا یك میلیون و 600 هزار تومان هم پیش رفت تا ركوردش شكسته شود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، دلار آمریكا در هفته گذشته با نوساناتی همراه شد؛ به صورتی كه تا میانه های هفته روند افزایشی داشت و در آخر هفته تا حدودی نزولی شد. از جانب دیگر بازار سكه به شكل كم سابقه ای دستخوش افزایش قیمت شد و ركوردشكنی كرد.
دلار در شروع هفته با نرخ حدود 4750 تومان كار خویش را شروع كرد. در ادامه از مرز 4800 تومان عبور كرد و در میانه هفته به بالاترین قیمت خود رسید و به 5000 تومان نزدیك شد. اما در ادامه نرخ دلار در مسیر كاهشی البته با شیب آرام قرار گرفت؛ به صورتی كه در روز چهارشنبه به حدود 4820 تومان رسید و در آخرین روز هفته 4790 تومان در بازار معامله شد تا در مجموع هفته نسبتا پر نوسانی برای این ارز رقم بخورد.
اما هفته ای كه گذشت هفته خاصی برای سكه بود. نرخ سكه تمام به شكل كم سابقه ای افزایش یافت. سكه تمام در شروع هفته یك میلیون و 542 هزار تومان در بازار آزاد به فروش رسید. سكه در ادامه جهش خویش را آغاز كرد و به یك میلیون و 575 هزار تومان رسید و در روز چهارشنبه به نقطه اوج خود رسید و تا یك میلیون و 600 هزار تومان هم پیش رفت كه بالاترین نرخ در تاریخ قیمت سكه به حساب می آید.
در مجموع بررسی نرخ سكه تمام نشان داده است كه این نوع سكه در هفته جاری حدود 60 هزار تومان افزایش قیمت پیدا كرد.
محمد كشتی آرای - عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران - معتقد می باشد كه مهمترین عامل رشد قیمت سكه افزایش قیمت دلار در روزها و هفته های اخیر است كه بر بازار سكه هم اثر گذاشته است.
به گفته وی، از سوی دیگر میزان تقاضا در بازار سكه افزایش پیدا كرده است و سرمایه های خرد و كوچك هم به سمت بازار سكه سوق پیدا كرده اند.1396/11/27
17:10:54
5.0 / 5
6094
تگهای خبر: افزایش قیمت , بازار , دام , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان