صدها میلیارد پول اشتباهی در جیب وزارت صنعت!

صدها میلیارد پول اشتباهی در جیب وزارت صنعت! یاری كالا: عضو خانه صنعت و معدن ایران از یك اشتباه در محاسبه حقوق دولتی برخی معادن شن و ماسه اطلاع داد كه منجر به دریافت میلیاردها تومان هزینه اضافه از معدن كاران شده است.بیژن پناهی زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حقوق دولتی وضع شده برای معادن شن و ماسه اظهار نمود: در سال های پیش زمانی كه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال دسته بندی معادن و وضع حقوق دولتی بود، معادن شن و ماسه كوهی را به جهت اینكه بر مبنای قانون زیرمجموعه استانداری ها قرار نگیرند، با عنوان معادن مخلوط كوهی ثبت كرده اند.

وی ادامه داد: همین مبحث سبب شد تا بدون دقت به تغییراتی كه صورت گرفته است، به اشتباه زمان وضع حقوق دولتی برای معادن مخلوط كوهی، مقدار آن را نسبت به حقوق دولتی معادن شن و ماسه رودخانه ای ۵۰ درصد بیشتر در نظر بگیرند. در حالیكه معادن شن و ماسه رودخانه ای حدودا هزینه ای برای برداشت ندارند اما معادن شن و ماسه كوهی نه تنها خرج بیشتری دارند، بلكه ۵۰ درصد از برداشتی كه انجام می دهند، باطله است.

رئیس خانه صنعت و معدن خوزستان در ادامه در مورد نتایج این اشتباه اظهار داشت: این اشتباه منجر به این شد تا در سال هایی كه گذشته میلیاردها تومان پول اضافه از معدن كاران مخلوط كوهی دریافت كنند و حتی با وجود اینكه گزارش هایی از این اشتباه را به وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه كرده ایم، آنها نمی توانند از درآمدی كه به شكل اضافه برایشان به وجود آمده، صرف نظر كنند.

پناهی زاده اضافه كرد: متاسفانه چنین اشتباهاتی در حوزه های دیگر معدنی هم وجود دارد كه باید هزینه های اضافی كه در این سال ها از معدنكاران دریافت شده به مردم بازگردد و این بندهای قانونی هم اصلاح شود.

این فعال معدنی در مورد قانونی كه به تازگی مجلس بعنوان تكلیف دولت برای پرداخت یك درصد از درآمد خود از معادن جهت بازسازی محیط به تصویب رسید، گفته است كه نباید فشار این مصوبات به دوش معادن بیفتد بلكه باید هزینه ها در دریافتی هایی كه دولت از بخش معدنی دارد، پیش بینی شود.
1396/11/20
22:32:09
5.0 / 5
5277
تگهای خبر: تجارت , حقوق , دام , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان