تصمیمی جدید برای خودروسازان

روش عرضه خودرو تغییر کرد

روش عرضه خودرو تغییر کرد یاری کالا: با نزدیک شدن به زمان شروع مرحله سوم طرح یکپارچه معاون وزیر صمت، از عرضه خودرو های داخلی و واگذاری فروش به خود شرکت های خودروساز آگاهی داده است که از این بعد تنها ثبت در سامانه صورت خواهد گرفت.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، در صورتیکه تا همین هفته های اخیر، وزارت صمت و شورای رقابت بر ادامه عرضه خودرو های داخلی بوسیله سامانه یکپارچه اختصاص خودرو ها تاکید داشته و اعلام نموده بودند که بعد از تعیین تکلیف ظرفیتهای خالی خودرو های عرضه شده در مرحله دوم، برنامه ریزی و عرضه در قالب مرحله سوم شروع خواهد شد، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه ای خبر از عرضه خودرو از طرف خودروسازان داد.
طبق اعلام منوچهر منطقی، با عنایت به افزایش تیراژ خودرو ها و همین طور واردات خودرو های کارکرده نیز که در دستور کار است و واردات آنها صورت خواهد گرفت، بازار کم کم به حالت اشباع نزدیک خواهد شد؛ بدین سبب تصمیم گرفته شده است که از این به بعد عرضه مجدد به خود خودروسازان بصورت مستقیم واگذار شود.

عرضه خودروسازان بصورت مستقیم؛ ثبت در سامانه
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت اشاره کرد: خودروسازان بصورت مستقیم و مستقل محصولات خودرا عرضه خواهند کرد، اما در همان سامانه یکپارچه آنرا ثبت کنند.
شنیده ها حاکی از از آنست که نخستین عرضه نیز از فردا (شنبه ۸ مهرماه) صورت خواهد گرفت.

عرضه جدید به چه صورت خواهد بود؟
براین اساس خودروسازان ابتدا مبادرت به ثبت خودرو در سامانه جامع یکپارچه کرده و بخشنامه فروش را اطلاع رسانی می کنند، اما این دفعه مستقل عمل کرده و بعد از انتخاب خودرو توسط متقاضی، مشتری به درگاه پرداخت خودروساز هدایت شده و دیگر خبری از نوبت دهی و قرعه کشی نوبت دهی نیست.
احتمالاً ابتدا چند خودروی مونتاژی به این روش عرضه خواهند شد و سپس دیگر خودرو ها نیز به این شیوه عرضه می شوند.
ایسنا، اطلاعات تکمیلی پیرامون این مساله را پیگیری و به زودی اطلاع رسانی خواهدنمود.
گفتنی است؛ مهرماه سال قبل نیز این اقدام یکبار دیگر هم انجام شده بود و سامانه یکپارچه خودرو ها «با روش قرعه کشی/برنده شدن یا نشدن» باتوجه به افزایش تولید و عرضه خودروسازان، موضوعیت خودرا از دست داده بود و قرار شد دیگر فروشی در قالب سامانه یکپارچه صورت نگیرد و شرکت های خودروساز بوسیله سایت های فروش خود برای عرضه محصولات اقدام نمایند.

منبع:

1402/07/07
12:52:28
0.0 / 5
238
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان