نشست هماهنگی سومین طرح فروش فوق العاده نوروزی

نشست هماهنگی سومین طرح فروش فوق العاده نوروزی یاری کالا: به گزارش یاری کالا، نشست هماهنگی سومین جشنواره فروش ویژه نوروزی در اتاق اصناف ایران برگزار شد و موضوعات مختلف در رابطه با این جشنواره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، در این جلسه که به ریاست قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد، امید سامری - نایب رییس دوم اتاق اصناف ایران، مجید شجاع - دبیر کل اتاق اصناف ایران، سرهنگ امین شمس - رئیس اداره کنترل و نظارت پلیس اماکن فراجا و بعضی از روسای اتحادیه های صنفی تهران حضور یافته و روسای اتاق های اصناف شهرستان ها به صورت ویدئو کنفرانس مشارکت کردند.
رئیس اتاق اصناف ایران در این جلسه بیان نمود: طبق روال سال های پیش، نیاز است تا در آستانه سال نو، مدیریتی بر بازار محصولات پر مصرف داشته باشیم. سال های پیش این کار با برگزاری نمایشگاه های بهاره انجام می شد اما سال جاری برای سومین سال پی در پی در نظر داریم با ممانعت از برگزاری این نمایشگاه ها، طرح فروش فوق العاده را در سرتاسر کشور اجرا نماییم.
ایرادهای نمایشگاه های بهاره
قاسم نوده فراهانی اظهار نمود: نمایشگاه های بهاره چندین ایراد کلی داشت؛ نخست اینکه طبق گزارش های رسیده به اتاق اصناف ایران خیلی از فروشندگان در نمایشگاه های بهاره، هویت صنفی نداشتند. دومین ایراد، کیفیت پایین کالاهای عرضه شده و عدم امکان پیگیری تخلفات و احقاق حق مصرف کنندگان و سوم ایراد عدم دسترسی سریع و گسترده مصرف کنندگان به این نمایشگاه ها بود. نکته چهارم هم به هم ریختن بازار واحدهای صنفی بود. واحدهای صنفی طی یک سال قانونمندانه و با پرداخت مالیات، بیمه و هزینه های دیگر در واحدهای صنفی خود به امید بازار آخر سال هستند. پس برگزاری نمایشگاه های بهاره باعث اعتراضات به حق کسبه شده بود که با اجرای طرح فروش فوق العاده نوروزی قصد مدیریتی شایسته بر بازار پایان سال داریم.
وی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم آنچه طی سالهای گذشته برگزار می شد، نمایشگاه نبوده است و در واقع فروشگاه بوده است. نمایشگاه ها برگزار می گردند تا آخرین دست آوردها و بالاترین کیفیت ها به نمایش در آید و قدرت تولید جلوه گر شود. با موفقیت این طرح، این ظرفیت اجرای طرح فروش فوق العاده در سطح کشور به صورت فصلی ایجاد خواهد شد. بنابراین از تمامی اتاق های اصناف شهرستان ها می خواهیم که اتحادیه های مرتبط را در برگزاری با شکوه این طرح یاری کنند تا مصرف کننده و واحدهای صنفی هر دو از بازار آخر سال منتفع شوند.
انتظار همراهی از اصناف با مردم در شرایط سخت اقتصادی
نایب رییس اتاق اصناف ایران هم در این جلسه اظهار داشت: در این ایام سخت اقتصادی می خواهیم تا با برگزاری جشنواره فروش ویژه نوروزی بخشی از فشارهای اقتصادی بر مردم و واحدهای صنفی را کاهش دهیم.
امید سامری اضافه کرد: اصناف همواره در مقاطع دشوار در کنار مردم بوده اند و این دفعه هم توقع می رود با جدیت تمام در این طرح مشارکت داشته باشیم تا خدمتی به مردم عزیز داشته باشیم.
تجربه افزایش دسترسی مردم به تخفیف کالایی
دبیر کل اتاق اصناف ایران هم اظهار نمود: با عنایت به گزارشات مختلف از واحدهای صنفی جهت عرضه مستقیم کالا در نمایشگاهای بهاره و کیفیت پایین این محصولات و عدم پیگیری شکایات مردمی بر آن شدیم که طرح فروش فوق العاده نوروزی را که طی دو سال قبل با همزمانی انتشار کرونا در کشور اجرا شد، ادامه دهیم.
مجید شجاع افزود: تجربه دو سال قبل نشان داد که برگزاری این طرح، دسترسی مردم به تخفیف در قیمت کالا را افزایش داده است. ضمن اینکه کیفیت کالاها به مراتب بهتر است. همینطور قدرت نظارت و بازرسی هم افزایش خواهد یافت. بدین سان در بیشتر کالاهای مورد نظر، تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی را شاهد خواهیم بود.
در این جلسه موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ "لزوم صدور فاکتور رسمی با قید میزان تخفیف عرضه شده "، "آغاز فروش فوق العاده در بعضی از صنوف از بهمن ماه"، "اهتمام برای عرضه تخفیف شیرینی با وجود گرانی مواد اولیه با افزایش نرخ دلار"، "عدم کمبود کالاهای اساسی بخصوص روغن"، "ممانعت از برگزاری نمایشگاه های مد و لباس بدون مجوز از اصناف"، "برخورد با نمایشگاه های بی رویه بخصوص در حوزه مبلمان"، "تامین پیاز و میوه کافی در میادین میوه و تره بار"، "همکاری میادین میوه و تره بار با میوه فروشان"، " و نظارت بر سلامت دام و گوشت های عرضه شده در بازار با هماهنگی دستگاههای متولی" همچون مباحث عرضه شده در این جلسه بود.
منبع:

1401/12/16
14:01:38
0.0 / 5
178
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان