تویوتا هدف سالانه اش را زیر سوال برد

تویوتا هدف سالانه اش را زیر سوال برد به گزارش یاری کالا، شرکت تویوتا موتور امروز سه شنبه (۳۰ آگوست) اعلام نمود که تولید خودروی جهانی آن در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کاسته شده است و هدف خویش را برای چهار ماه متوالی از دست داده است چونکه شیوع کووید، آب وهوای سخت و بررسی فراخوان علاوه بر کمبود مداوم تراشه به تولید صدمه می زند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بزرگ ترین خودروساز جهان از نظر فروش در ماه گذشته ۷۰۶ هزار و ۵۴۷ دستگاه خودرو در سرتاسر جهان تولید کرد که کمتر از هدف خود برای حدود ۸۰۰ هزار دستگاه و تولید سال قبل ۷۷۳ هزار و ۱۳۵ بود. تولید در چهار ماهه اول سال مالی جاری، ۱۰.۳ درصد کمتر از برنامه اولیه خود بوده است.
صنعت خودروی جهانی از اختلالات زنجیره تأمین ناشی از کمبود تراشه و محدودیت های سختگیرانه چین در مقابل کووید عبور کرده است اما تویوتا همینطور با باران شدید در ژاپن مقابله کرده است، خط تولید به علت بررسی فراخوان و شیوع کرونا در یک کارخانه محلی متوقف شده است.
تویوتا اعلام نمود که تولید داخلی ۲۸.۲ درصد کاسته شده است که بیشتر از رکورد تولید ۴.۵ درصد جولای در خارج از کشور و ناشی از بهبود قوی در اروپا، چین و بقیه آسیاست. با این وجود، ضعف پایدار در عملکرد کلی در ماه جولای این نگرانی را بوجود آورده است که تویوتا امکان دارد مجبور شود هدف تولید سالانه ۹.۷ میلیون خودروی خویش را در شرایطی که چین محدودیت های همه گیر را لغو می کند و کمبود تراشه نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد، کم کند.
طبق گزارش رویترز، این شرکت در اوایل این ماه اعلام نمود که به هدف تولید سالانه خود ادامه می دهد چونکه می خواهد تولید را تا ماه نوامبر افزایش دهد. انتظار می رود تولید در ماه سپتامبر، به حدود ۸۵۰ هزار دستگاه برسد که یک رکورد در ماه است.
منبع:

1401/06/08
16:27:50
0.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان