مدیر كل پشتیبانی امور دام استان خبر داد

شروع خرید حمایتی دام در خراسان رضوی

شروع خرید حمایتی دام در خراسان رضوی خراسان رضوی مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی اظهار داشت: با هدف پشتیبانی از دامداران خرید حمایتی گوساله و بره نر از 25 تیر امسال در خراسان رضوی شروع شده و هیچ محدودیتی در حوزه خرید دام از دامداران وجود ندارد.سعادت علی نیا در گفت و گو با ایسنا درباب خرید حمایت دام از دامداران اظهار نمود: روند پرداختی ها حداکثر تا ۲۵ روز پس از تحویل گوشت به سردخانه ها انجام می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون قیمت خرید گوساله نر هر کیلوگرم ۲۰۸ و بره نر هر کیلو ۲۱۰ هزار تومان است. با وجود این که این میزان خرید برای ما صرف ندارد اما به هر میزانی که دامداران دام مازاد تولید داشته باشند، آماده خریداری دامشان هستیم.

مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی اشاره کرد: هم اکنون خرید گوساله و بره نر از دامداران با اهدای معرفی نامه جهاد کشاورزی استان انجام می شود. در حقیقت شرکت پشتیبانی امور دام خراسان رضوی قرادادی را برای خرید ۱۰۰ تن گوشت گوساله و ۲۵ تن گوشت بره نر با شرکت تعاونی منعقد کرده است.

علی نیا اضافه کرد: طبق برآورد انجام شده حدود هشت میلیون ۱۸۸ هزار راس دام سبک شامل گوسفند و بز و افزون بر ۳۷۲ هزار راس دام سنگین در خراسان رضوی وجود دارد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی با اشاره به تولید سالانه حدود ۱۰ هزار تن گوشت قرمز مازاد در استان اظهار نمود: خراسان رضوی سالانه با تولید ۸۷ هزار تن گوشت قرمز مقام نخست کشور را از نظر تولید در اختیار دارد. میزان مصرف گوشت در استان نیز ۷۵ هزار تن و مصرف روزانه آن حدود ۲۰۰ تن است.
1401/05/02
09:11:44
0.0 / 5
423
تگهای خبر: تولید , دام , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان