حذف نمک از آب با مصرف انرژی کمتر با کمک سیستم محققان کشور

حذف نمک از آب با مصرف انرژی کمتر با کمک سیستم محققان کشور محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان سیستم الکترودیالیز برای نمک زدایی از آب و تولید آب برای شرب یا صنایع مختلف تولید کردند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، یکی از طریق های جبران کم آبی در جهان نمک زدایی یا فرایند شیرین سازی آب های شوری چون دریا است؛ اما این کار تنها با نمک زدایی و تصفیه آن امکانپذیر است، کاری که گران است و مصرف انرژی بالایی دارد.
در این خصوص یکی از شرکتهای دانش بنیان با طراحی سیستم الکترودیالیز انتخابی که یکی از روش های نوین نمک زدایی با مصرف انرژی پایین و تولید پساب کم نسبت به سایر روش ها است، توانسته راهکاری مطلوب و مؤثر برای نمک زدایی از آب شور عرضه کند.
در این فرایند بر مبنای یک تکنیک الکتروشیمیایی؛ آلودگی های یونی از محلول آبی با عبور جریان الکتریکی جداسازی نمک از آب حذف می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، از خصوصیت های این سیستم نمک زدایی میتوان به امکان نمک زدایی از آب های لب شور و آب دریا با راندمان ۸۵ تا ۹۵ درصد، مصرف انرژی کمتر در قیاس با روش های دیگر، طول عمر غشای بالای ۵ سال، هزینه عملیاتی پایین و عدم احتیاج به پیش تصفیه اشاره نمود.
منبع:

1401/03/31
23:16:58
0.0 / 5
20
تگهای خبر: تولید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان