طرح کنتور هوشمند به دنبال جذب سرمایه ۴ میلیاردی بوسیله مشارکت مردمی است

طرح کنتور هوشمند به دنبال جذب سرمایه ۴ میلیاردی بوسیله مشارکت مردمی است یکی از شرکت های فناور که در نخستین رویداد «استان آپ» صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان حضور داشت، برای تولید دستگاه فلومتر الکترومغناطیسی (طرح شناور پلکانی)، به دنبال جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی بوسیله تامین مالی جمعی است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، خدمت جدید صندوق برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان که با نام تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) است که برای مردمی سازی سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان اجرائی می شود.
در این خدمت هر یک از شرکت های دانش بنیان سرمایه مورد نیاز برای توسعه و تولید محصولات خودرا اعلام می کنند و مردم نیز می توانند بوسیله سکوهای تامین مالی جمعی مورد تایید فرابورس در طرح ها سرمایه گذاری کنند و سپس در سود با شرکت دانش بنیان شریک شوند.
در خدمت جدید صندوق نوآوری، اگر به هر دلیل، طرح دانش بنیانی که در آن سرمایه گذاری شده به سودآوری نرسد، در هر حال صندوق نوآوری و شکوفایی بازگشت ۸۰درصد اصل سرمایه را برای سرمایه گذاران در این طرح ضمانت کرده و سرمایه گذاران از مشارکت در این طرح ضرر نخواهند کرد.
یکی از شرکت های فناور برای تامین سرمایه مورد نیاز خود برای تولید دستگاه فلومتر الکترومغناطیسی روش تامین مالی جمعی را برگزیده است.
یکی از کاربردهای اصلی این محصول، به کارگیری بعنوان کنتور دیجیتال آب است. همین طور انحصاری بودن تولید نوع مرغوب این دستگاهها توسط شرکت های معدود خارجی در داخل کشور، سبب شده تا با وجود کاربرد زیاد آن در صنایع، از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار باشند.
بدین جهت بومی سازی این محصول در کشور با کیفیتی رقابتی و قیمت مناسب به همراه سفارشی سازی مشخصات محصول طبق نیاز مشتری، می تواند گامی مهم در رفع اشکال صنایع همراه با صرف هزینه های کمتر برای آنها باشد.
بر طبق آمار اندازه بازار جهانی جریان سنج، در سال ۲۰۲۰ برابر با ۲۴.۸ میلیارد دلار بوده است و جریان سنج مغناطیسی، یعنی محصول مورد نظر این شرکت ۲۴ درصد از کل بازار جریان سنج را تشکیل می دهد. در نتیجه اندازه بازار جریان سنج مغناطیسی را با در نظر گرفتن این نسبت در منطقه خاورمیانه می توان برابر با ۷۳.۱۹۲ میلیون دلار محاسبه کرد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، قرار گرفتن این شرکت در استانی که بیشترین کاربرد محصول در همان منطقه است، موجب سهولت در بازاریابی، بهبود خدمات بعد از فروش، بازخورد مناسب از عملکرد محصول و رفع عیوب احتمالی آن می شود. علاوه بر این در طرح مورد بررسی هیچ نوع هزینه بازاریابی پیش بینی نشده است.
این شرکت اعلام نموده است که برای تامین هزینه های ساخت این محصول نیاز به ۴ میلیارد تومان سرمایه دارد.
در فاصله یک روز ۱۵ درصد از نیاز سرمایه این شرکت توسط سرمایه گذاران تامین شده است. مهلت تامین سرمایه این شرکت به مدت یک ماه یعنی تا ۲۰ خردادماه خواهد بود.
بنا بر اعلام این شرکت میزان ۳۵ درصد سود برای سرمایه سرمایه گذاران بعد از به درآمد رسیدن طرح قابل پیش بینی است. این میزان سود حداکثر تا ابتدای تیرماه ۱۴۰۲ که به بازگشت سرمایه این شرکت می انجامد، برای سرمایه گذاران قابل دستیابی است.1401/02/24
22:11:52
0.0 / 5
443
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان