مدیرعامل مترو:

مبحث حضور آقایان در واگن زنان و حکمرانی بساط گستران در سکوهای مترو احتیاج به همکاری سایر سازمان ها دارد

مبحث حضور آقایان در واگن زنان و حکمرانی بساط گستران در سکوهای مترو احتیاج به همکاری سایر سازمان ها دارد یاری کالا: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران اظهار داشت: خدمات مترو به بانوان به گستردگی شهر زیرزمینی، بانوان خانواده کارکنان و بانوان شاغل در شرکت خواهد بود.به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین و به نقل از شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ در جلسه مشترک مشاور شهردار تهران در امور بانوان شهرداری تهران با مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارکنان فعال در کمیته صیانت از بانوان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه انجام شد.
در ابتدای جلسه حسنیه عبدالهیان نماینده مدیرعامل و رئیس کمیته صیانت از بانوان شاغل، مریم بینقی رئیس اداره بانوان و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و سیدمحمد نقیب سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی توضیحاتی را درباب کارهای انجام شده برای بانوان ارائه کردند.
در ادامه مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران هم با اشاره به این که هدف از این بازدید آشنایی هرچه بیشتر با شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بود اظهار داشت: مترو یک وسیله حمل و نقل فراگیر است و زمانی که افراد در هنگام جابجایی با مترو صرف می کنند یک زمان مرده شمرده می شود اما می شود از این فرصت مرده استفاده نمائیم و کارهایی را انجام دهیم تا حداقل با حال بهتری این فضا را ترک کنند.
مریم اردبیلی به پویش "ریحانه شهر" اشاره نمود اظهار داشت: اینکار شروع جدیدی از یک پروسه است که بر سه پایه برنامه ریزی شده است و در این پویش برپایه تعاملات دوسویه درخلال شهروندان و مدیریت شهری استفاده و سطح جدیدی از این تعاملات فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر مدیریت شهری بخواهد به سمت مدیریت بهینه حرکت نماید باید زنان را بعنوان کنشگر اصلی مورد توجه قرار دهد.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اظهار داشت: ما از تمام مجموعه ها می خواهیم راهکارهای خویش را برای تحقق " شهر دوستدار خانواده" ارائه دهند، ما هم نقش حمایت گری خواهیم داشت و تمایل داریم این همکاری با شرکت بهره برداری مترو هم ایجاد شود.
اردبیلی اظهار داشت: "شهر دوستدار خانواده" یک طرح نیست و یک پروسه است، طی چند سال به یک بلوغ می رسد ما به دنبال یک حکمرانی مشارکتی نوآورانه هستیم.
وی به مبحث صدمه های اجتماعی و نحوه برخورد با آنها اشاره نمود و اضافه کرد: برای مواجهه و رفع صدمه های اجتماعی باید نگاه نو داشته باشیم و نباید فقط از زاویه ای که تولید شده اند نگاه نماییم و باید این ساختار ذهنی را بشکنیم و آنرا منحل نماییم.
اردبیلی با اشاره به پیشنهادات ارائه شده برای انجام کارهایی مختص بانوان در هفته گرامیداشت زن مثل مجانی کردن مترو، و اهداء هدیه اظهار داشت: امور بانوان شهرداری تهران هم می تواند قسمتی از این هدایا را تأمین کند.
در ادامه نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: خدمات مترو به بانوان به گستردگی شهر زیرزمینی، بانوان خانواده کارکنان و بانوان شاغل در شرکت خواهد بود.
مهدی شایسته اصل اضافه کرد: یک سری از موضوعات بعنوان پدیده های اجتماعی است و باید درباب این موضوعات فکری شود و درباب آنها صحبت و گفتگو شود چون که نمی توانیم سریع به پاسخ های سلبی یا ایجابی برسیم و باید این ذهنیت سازی در جامعه شکل گیرد.
وی با اشاره به این که موضوعات حضور آقایان در واگن بانوان، کودکان کار، دستفروشی، حکمرانی و حکمروایی بساط گستران در سکوها، واگن بانوان و سایر واگن ها نیاز به اجرای برنامه های مشترک با سازمان بهزیستی و سایر ارگان هایی که در این عرصه وظایف و مسئولیت های مشترک دارند، است اضافه کرد: یک سری برنامه ها همچون ایجاد مهد کودک های ایمن در ایستگاه های تقاطعی، شلوغ و پرحجم، بحث احیاء اتاق های مادر و کودک که حدودا به تعطیلی کشیده شده را در دستور کار داریم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره کرد بانوان و خانواده ها از مترو بعنوان یک وسیله امن استفاده می نمایند و به آن اطمینان دارند اما از بانوان شهر تهران درخواست داریم در حل مسائل و معضلات به ما کمک کنند چون که برخی از تناقضاتی که در خواسته ها و رویکرد برخی مسافران در زمان تذکر کارکنان ما برای حضور آقایان در واگن بانوان یا دلسوزی که در هنگام برخورد با دستفروشان مواجه می شویم برای ما سوال و چالش است.
وی اظهار داشت: امیدواریم با یک همکاری و تعامل مشترک با اداره کل امور بانوان شهرداری تهران شرایط بهتری برای بانوان شهر زیرزمینی و بانوان شاغل در شرکت رقم بزنیم و در تحقق شعار "تهران الگو جهان اسلام" کمک نماییم.

بیشتر بخوانید: جزییاتی از واگن های مترو تهران که به قم رفت واکنش تند شهرداری به حواشی «مترو خوابی»
47231


منبع:

1400/10/20
13:10:05
0.0 / 5
4926
تگهای خبر: آنلاین , تولید , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان