وزیر صمت اعلام كرد

ثبت معاملات خودرو در سامانه جامع تجارت تا آخر سال

ثبت معاملات خودرو در سامانه جامع تجارت تا آخر سال به گزارش یاری کالا وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به اینکه معاملات حوزه خودرو تا آخر سال در سامانه جامع تجارت ثبت می شود، اعلام نمود که با واردات لوکوموتیو مخالف است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل اظهار نمود: برنامه اصلاحی صنعت خودرو در ۹ محور تدوین شده است که با اجرایی شدن آن ارتقای این صنعت کلید خواهد خورد. همینطور طرح تأمین مالی زنجیره ای و پروژه جریان شفاف کالا، ظرفیت های مناسبی برای فعالان تولید همچون صنایع حمل و نقل بوجود می آورد.
وزیر صمت با اشاره به اینکه در ساختار جدید وزارت صمت دفتر صنایع ریلی و دریایی بوجود آمده است، اظهار داشت: هر سه ماه یک مرتبه مسائل رشته فعالیتها در نشست هم اندیشی با فعالان آن حوزه بررسی و تحلیل می شود.
ثبت معاملات حوزه خودرو تا آخر سال در سامانه جامع تجارت
ایشان در ادامه یکی از مزایای ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت را پیشگیری از تخلف و قاچاق دانست و خاطرنشان کرد: ثبت فاکتورها مبنای مالیات و ارائه پرداخت های بانکی است. همینطور ثبت معاملات حوزه خودرو تا آخر سال در سامانه جامع تجارت راه اندازی می شود.
فاطمی امین همینطور تصریح کرد: با واردات لوکوموتیو مخالفم، نمی گذاریم جایی که ظرفیت تولید داریم واردات صورت گیرد.
اجرای برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا آخر سال یا سال آیند
وزیر صمت همینطور با اشاره به اینکه دفتر ماشین آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی در ساختار جدید وزارت صمت ایجاد شده، اظهار داشت: برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا آخر سال یا سال آینده اجرا می گردد. برای تحقق اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید در چند حوزه همچون صنایع حمل و نقل سرآمد شویم.
نشست هم اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید. فعالان این حوزه پیشنهاداتی همچون تعیین تکلیف بدهی قطعه سازان به خودروسازان، انعقاد قراردادهای دراز مدت خودروسازان با قطعه سازان توجه به صنعت دوچرخه برای رسیدن به استانداردهای جهانی، هم افزایی با سازمان محیط زیست و استاندارد برای دریافت مجوزات لازم و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل با ظرفیتهای داخلی را مطرح نمودند. بازبینی قانون اسقاط موتور سیکلت، لزوم تحقیق و توسعه، ارتقای برندینگ، پشتیبانی از صنایع حمل و نقل دریایی و ریلی، پشتیبانی از صنعت ماشین آلات راهسازی و توجه به خدمات بعد از فروش هم از دیگر پیشنهادت مطرح شده بود.
افزایش حداقل ۳۰ درصدی تأمین مالی با روش زنجیره ای
وزیر صمت امروز با فعالان اقتصادی حوزه نساجی، پوشاک، کفش و چرم هم نشست مشترکی داشت که در آن با اشاره به اینکه صنعت نساجی و پوشاک ظرفیت های بسیار بالایی برای تحقق اهداف اشتغال و صادرات دارد، خاطرنشان کرد: در ساختار جدید وزارت صمت، همه کسب و کارهای درون یک رشته فعالیت، شامل صنف و صنعت تحت یک دفتر مدیریت می شوند. در این ساختار جدید یکپارچگی به وجود آمده است تمامی موضوعات یک رشته فعالیت شامل تولید، تجارت خارجی، مواد اولیه، قاچاق و... درون دفتر آن رشته فعالیت پیگیری می شود. همینطور مدیران وزارت خانه در ساختار جدید، خود موضوعات در رابطه با کسب و کارها را لمس کرده اند و در این عرصه فعالیت داشته اند.
ایشان در ادامه به مبحث تأمین مالی زنجیره ای اشاره نمود و اضافه کرد: تأمین مالی زنجیره ای(scf) را با هفت بانک عامل آغاز کرده ایم و تا آخر سال به سرعت توسعه خواهیم داد، با این روش حداقل ۳۰ درصد تأمین مالی با استفاده از همین منابع موجود بیشتر خواهد شد. همینطور شفافیت، عدم انحراف از منابع، تزریق درست نقدینگی و پایین آوردن هزینه ها در طول زنجیره از مزایای تأمین مالی زنجیره ای است. از جمله دیگر مزایای این نوع جدید از تأمین مالی این است که رصد این فعالیت به صورت ثبت عامل های خرید و فروش در سامانه جامع تجارت انجام می شود و پرداختهای بانکی به ازای عامل های صادره برای حلقه بعدی صورت می گیرد.
وعده ثبت قیمت تولیدکننده زنجیره پوشاک، کفش و چرم در سامانه جامع تجارت
او همینطور با اشاره به اینکه ثبت قیمت تولیدکننده را در زنجیره پوشاک، کفش و چرم در سامانه جامع تجارت عملیاتی می نماییم. در کالاهایی که این روند عملیاتی شد قیمت ها کاهشی بوده است. جریان شفاف کالا را برای مبارزه حداکثری با قاچاق ورودی و مداخله حداقلی در قیمت گذاری و مدیریت بازار در دستور کار داریم و به دنبال این هستیم که با شناسه دار کردن کالا فرآیند گردش کالا در طول زنجیره را رصد نماییم و در مدیریت بازار مداخله حداقلی داشته باشیم.
فعالان این حوزه هم پیشنهاداتی همچون توجه به توسعه برندینگ، مبارزه حداکثری با قاچاق کالا، تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، ارائه مشوقهای صادراتی برای حضور در بازارهای جهانی، ساماندهی واردات و صادرات با دخیل دادن عوامل صنعت و توسعه زیر ساختهای فعالیتی را مطرح نمودند. نگاه و توجه ویژه به بخش خصوصی در تصمیمات اتخاذ شده، برگزاری جلسات تخصصی برای حوزه چرم، ایجاد پنجره واحد برای تعامل با دستگاههای مرتبط همچون محیط زیست، بروکراسی های زمان بر اداری و مدیریت و بازنگری تعرفه های ورودی از دیگر پیشنهادات مطرح شده بوده است.1400/10/18
20:29:59
0.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان