چه کسانی تسهیلات صادراتی گرفتند؟

چه کسانی تسهیلات صادراتی گرفتند؟ به گزارش یاری کالا از آغاز پرداخت تسهیلات به واحدهای صادراتی، یعنی خرداد ۱۳۹۹ تا آخر مرداد سال جاری 426 فقره ثبت نام برای دریافت این تسهیلات انجام شده بود، اما 181 فقره به ارزش 3163 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شد، یعنی حدود 42.5 درصد متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، در پنج ماهه نخست امسال بیش از ۱۹۱۰ میلیارد تومان تسهیلات درقالب ۱۰۷ فقره به واحدهای صادراتی پرداخت شده است.

البته در طول این مدت ۱۴۳ مورد ثبت نام برای دریافت این نوع تسهیلات انجام شده بود که یعنی نزدیک به ۷۵ درصد متقاضیان در طول این مدت موفق به دریافت تسهیلات شدند.

بر اساس جزییات اطلاعات که در چهار ماهه امسال انتشار یافته نیز، از بین استانها، تهران با دریافت ۳۶۶ میلیارد تومان، بیشترین تسهیلات واحدهای صادراتی را به خود مختص کرده است. در مورد استان هایی که کمترین تسهیلات را دریافت نمودند نیز باید اظهار داشت که از بین استانها، ۱۰ استان همچون ایلام، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و مناطق آزاد هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند.

البته اطلاعات مربوط به تسهیلات به واحدهای صادراتی از شروع اعطای آن یعنی خرداد ۱۳۹۹ تا آخر مرداد امسال هم انتشار یافته که نشان میدهد در طول این مدت بیش از ۳۱۶۳ میلیارد تومان در قالب ۱۸۱ فقره پرداخت شده است.

طی ۱۷ ماه یاد شده ۴۲۶ فقره ثبت نام برای دریافت این تسهیلات انجام شده بود که ۲۴۴ مورد از آنها برای دریافت بیش از ۴۷۷۸ میلیارد تومان به بانکها معرفی گشتند، اما ۱۸۱ فقره به ارزش ۳۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شد، یعنی حدود ۴۲.۵ درصد متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

جزئیات نحوه پرداخت تسهیلات صادراتی

بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امتداد هدایت منابع برای تحقق اهداف صادراتی و همین طور تسهیل و تسریع در پروسه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی –صادراتی، سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته موصوف از محل منابع صندوق توسعه ملی و تلفیق منابع بانکهای عامل طرف قرارداد در سایت بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.behinyab.ir به راه افتاده است. این اقدام برای صادارت محصولات اولویت دار به کشورهای هدف انجام شده است.

درخواست متقاضیان بعد از ثبت در سامانه مذکور، بصورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و بعد از تایید به یکی از بانکهای عامل (توسعه صادرات ایران، صنعت و معدن، توسعه تعاون، خاورمیانه، کار آفرین، تجارت، ملی ایران، رفاه کارگران، صادرات ایران، بانک مشترک ایران و ونزوئلا، کشاورزی و پارسیان) جهت تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد. منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته موصوف به طور تلفیقی به نسبت ۵۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد منابع بانک عامل بوده و نرخ سود تسهیلات بصورت میانگین نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی و نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است.

اولویت های اعطای تسهیلات بر طبق اولویت های کالایی، اولویت های کشوری، واحدهای تولیدی-صادارتی، اشخاص حقوقی، صادرکنندگان کالا بوسیله توسعه زنجیره ارزش در صنایع منتخب و محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده است.
1400/07/12
09:54:00
0.0 / 5
452
تگهای خبر: ارز , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان