اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام كرد

بجای تحمیل هزینه های اضافی موانع ترخیص و حمل کالاهای اساسی را برطرف کنید

بجای تحمیل هزینه های اضافی موانع ترخیص و حمل کالاهای اساسی را برطرف کنید یاری کالا: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام نمود بهتر است بجای تحمیل هزینه اضافی به کالاهای اساسی موانع ترخیص برداشته شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، روز گذشته فرهاد منتصر_ معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود که افزایش هزینه های انبارداری موجب کاهش ماندگاری کالا در گمرک می شود.
در واکنش به این مساله روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران طی نامه ای عنوان نمود که متاسفانه برخی از مسئولان بجای کوشش برای رفع موانع تجاری و تسریع در ترخیص کالا در پی افزایش منافع و درآمدهای سازمانی هستند.
در ادامه این نامه آمده است:
در شرایطی که محدودیت کامیون های حمل و نقل جهت تخلیه سریع کالاهای اساسی عرضه شده از عوامل اصلی کندی کالا رسانی است متاسفانه شاهد حاکمیت نگاه درآمدزایی در قسمتی از دستگاههای دولتی هستیم.
امروزه به دلیلهای مختلف ناشی از تحریم های خارجی واردکنندگان خصوصاً واردکنندگان کالاهای اساسی برای ترخیص و عرضه نهاده های تولید با محدودیتهای زیاد و خارج از اختیار صاحبان کالا مواجهند.
باتوجه به شرایط موجود حداقل انتظار از دستگاه های دولتی این است که به سبب شرایط ویژه کشور موضوع هزینه انبارداری را بعنوان فرصت خدمت به مردم و کاهش هزینه های تحریم ببینند نه امکانی برای درآمدزایی و سود جویی. این که قسمتی از درآمد انبارداری متعلق به دولت می باشد و به هیچ عنوان توجیه مناسبی برای سودجویی از شرایط تحریم و بهتان زنی به بخش خصوصی محسوب نمی گردد. بدیهی است؛ صاحبان کالا تمایلی به انبار اجناس در محوطه های گمرکی باتوجه به هزینه های سرسام آور انبارداری ندارند.
عوامل کندی تخلیه نهاده های اساسی تولید و انباشت کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات ناشی از مقررات و بروکراسی نامناسب، تاخیر گاهی چند ماهه در تامین و انتقال ارز در کنار کمبود ناوگان حمل و نقل داخلی است اما هیچ کدام از این مشکلات نباید توجیهی برای سودجویی از وضعیت سخت تجاری کشور آن هم بوسیله مقامات مسئول دولتی باشد.
بدون تردید انباشت سرمایه و کالا برای فعالان اقتصادی هیچگونه منافع مالی در پی ندارد برای اینکه از یک سو واردکنندگان ملزم به فروش کالا با نرخ مصوب هستند و از طرف دیگر انباشت طولانی مدت کالا در انبارها منجر به از میان رفتن اجناس و افت کیفی و کمی کالا می شود.
باتوجه به جمیع ادله؛ حداقل انتظار از دولت جدید این است که با اینگونه رویکردها برخورد مناسبی صورت دهد و از هرگونه سودجویی ناشی از شرایط تحریمی توسط هر نهادی پیشگیری کند.1400/06/10
12:04:17
0.0 / 5
303
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان