راه اندازی آزمایشگاه ایمنی نانو در پژوهشگاه استاندارد

راه اندازی آزمایشگاه ایمنی نانو در پژوهشگاه استاندارد به گزارش یاری کالا رئیس پژوهشکده صنایع غذایی پژوهشگاه استاندارد از طریق اندازی آزمایشگاه نانو ایمنی (Nano Safty) اطلاع داد و اظهار داشت: این آزمایشگاه به منظور عرضه استاندارد به محصولات مبتنی بر نانو راه اندازی خواهد شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا فرناز دستمالچی امروز در رویداد دوشنبه های استارت ‎آپی در حوزه صنایع غذایی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به زنجیره تولید از تحقیق تا عرضه محصولات، اضافه کرد: استاندارد تکمیل کننده این زنجیره است که باعث خواهد شد علم به صنعت و ثروت تبدیل گردد.
وی مأموریت اصلی استانداردسازی را ارتقای کیفیت محصولات و کالاهای تولیدی و کمک به بهبود روش های تولید عنوان نمود و افزود: بر این اساس دریافت استاندارد بین المللی و اجرایی کردن آن در کشور ممکن نیست و باید این استانداردها بومی سازی شود و زمانی که محصولات تولید داخل دارای استانداردهای لازم باشند، راحتتر می توانند در بازارهای بین المللی عرضه شوند.
دستمالچی تصریح کرد: بر این اساس به شرکت ها و تولیدکنندگان سفارش می شود که در اجرای هر پروژه فناورانه ای چند پروژه استانداردسازی هم تعریف کنند تا وقتی که کالا به مرحله تولید می رسد، استانداردهای آن هم در اختیار باشد.
رئیس پژوهشکده صنایع غذایی پژوهشگاه استاندارد افزود: از آنجاییکه در بخش استاندارد با کالاهای متنوعی روبرو می باشیم، ازاین رو در این پژوهشگاه، پژوهشکده هایی در حوزه هایی چون صنایع غذایی، شیمی و پتروشیمی، فناوری و مهندسی، ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت به راه افتاده است.
دستمالچی از طریق اندازی آزمایشگاه نانو ایمنی (Nano Safty) اطلاع داد و اظهار داشت: این آزمایشگاه به منظور عرضه استاندارد به محصولات مبتنی بر نانو راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پژوهشکده صنایع غذایی این پژوهشگاه با سه گروه پژوهشی و ۲۰ عضو هیات علمی، دارای ۳۹ آزمایشگاه مرجع است، اظهار نمود: گروه های پژوهشی این پژوهشکده در زمینه هایی چون غلات و حبوبات و فرآورده های آن، روغن ها و چربی های خوراکی، شیر و فرآورده های لبنی، خوراک دام و فرآورده های خام وارداتی، فرآورده های گوشتی، فرآورده های قنادی، میوه و شیرینی و سبزی های خام و فرآوری شده فعال می باشند.
رئیس پژوهشکده صنایع غذایی پژوهشگاه استاندارد، خدمات این پژوهشگاه را شامل "آزمون"، "پژوهش"، "تدوین"، "آموزش" و "مشاوره" عنوان نمود.
منبع:

1400/06/08
21:18:46
0.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان