جولان لوازم آشپزخانه چینی قاچاق در بازار

جولان لوازم آشپزخانه چینی قاچاق در بازار یاری کالا: رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی تهران از افزایش قاچاق کالای چینی در بازار این محصولات و همین طور افزایش 20 درصدی قیمت نسبت به سال قبل به سبب افزایش قیمت مواد اولیه آگاهی داد.


حسن حسنی فراهانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه از حدود سه سال پیش واردات لوازم فلزی آشپزخانه یا همان لوازم ریز ممنوع می باشد، اظهار نمود: بدین سبب هم اکنون واردات قانونی نداریم. هم اکنون تمام لوازم فلزی آشپزخانه در داخل تولید می شود و میزان کیفیت کالاها نیز رو به افزایش است، اما قاچاق کالا لطمه زیادی به تولید و این صنف وارد کرده است!
وی با اعلان اینکه میزان قاچاق بجای رسیده که به زودی تولید را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره کرد: مردم هم باردیگر به کالای بی کیفیت و قاچاق روی آورده اند. اما بارها تکرار کرده ایم که چاره، بستن سرمنشا قاچاق در مبادی ورودی است و نه در مغازه ها.
بگفته رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی تهران در مقطعی که به خاطر شیوع ویروس کرونا مرزها بسته شده بود قاچاق کاهش چشم گیر پیدا کرده بود، اما هم اکنون روز به روز درحال افزایش است.
حسنی همین طور در پاسخ به سوالی درباره این که کالاهای قاچاق بیشتر محصول کدام کشورها هستند، اظهار داشت که حدودا همه کالاها چینی اند.
صادرات فقط به عراق و افعانستان
ایشان سپس در پاسخ سوالی درباره صادرات در این بخش اظهار نمود: صادرات در صنف لوازم خانگی فلزی فقط به عراق و افغانستان انجام می شود و تولید کنندگان در این عرصه نیز با مشکلاتی برای دریافت دلار مواجهند، بدین سبب میزان صادرات کم است.
گرانی مواد اولیه ای که در انحصار دولت است!
رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی در آخر با اشاره به تاثیر کرونا بر کاهش حضور مردم در بازار و همین طور کاهش ازدواج ها به خاطر این بیماری و گرانی ها بر بازار، از افزایش ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی فلزی، در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل آگاهی داد.
بگفته وی علت اصلی افزایش قیمت، افزایش قیمت مواد اولیه داخلی بوده است. این در حالیست که نرخ دلار امسال افزایش نداشته و مواد اولیه این صنف نیز بیشتر در زمینه پتروشیمی، آهن، آلومینیوم و مس است که همه در دست دولت می باشد.
منبع:

1400/05/12
11:46:49
0.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان