رتبه ۱۵ ایران در اكتشافات معدنی

رتبه ۱۵ ایران در اكتشافات معدنی یاری کالا: رئیس سازمان زمین شناسی ایران با تکیه بر این که کشور دارای رتبه پانزدهم در بخش اکتشاف مواد معدنی در دنیا است، اظهار داشت: در گذشته ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان سنگ آهن خام بود، ولی هم اکنون سالانه کشور نهمین صادرکننده فولاد در جهان است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به دنبال دیدار خانم رومینا پرز راموس، سفیر بولیوی در ایران با دکتر علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین شناسی ایران دوطرف نسبت به توسعه و احیای روابط دوجانبه در بخش علوم زمین تاکید نمودند.
سفیر بولیوی در ایران ضمن ابراز تمایل برای توسعه مناسبات دو کشور با بیان اینکه در سال ۲۰۰۸ تفاهمنامه ای میان ایران و بولیوی در بخش علوم زمین به امضا رسید، اظهار داشت: این تفاهمنامه منجر به عقد قرارداد نشد که هم اکنون بولیوی مایل است در تفاهمنامه قبلی تجدیدنظر کند و تفاهمنامه جدیدی داشته باشد.
پرز راموس، ضمن اشاره به ذخایر معدنی گسترده در بولیوی، اضافه کرد: پروژه های زمین شناسی و همینطور اکتشاف ذخایر معدنی در این کشور انجام می شود و بولیوی دارای منابع عظیم لیتیوم است و مایل هستیم در بخش آموزش حرفه ای مطالعات معدنی و زمین شناسی بین دو کشور در چارچوب کارگاه های آموزشی و تبادل اطلاعات و دانش فعالیت نماییم.
در این دیدار دکتر علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه ایران ریاست تهیه نقشه های زمین شناسی خاورمیانه در کمیسیون بین المللی CGMW را به عهده دارد، اظهار داشت: این سازمان آمادگی دارد که در تهیه نقشه های زمین شناسی و همینطور انتقال این دانش با بولیوی همکاری کند.
به نقل از ایشان، ایران دارای رتبه پانزدهم در بخش اکتشاف مواد معدنی در دنیا است که بر همین مبنا می توانیم روش های مورد نظر اکتشاف را با یکدیگر تبادل نماییم.
شهیدی ضمن اشاره به سابقه مناسب سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران در ونزوئلا و تهیه نقشه های ژئوشیمی و زمین شناسی این کشور، اظهار داشت: ایران می تواند این فعالیت را در بولیوی هم انجام دهد و همینطور در بخش توسعه و راه ندازی پایگاه داده های علوم زمین و تحت وب در آوردن اطلاعات موجود در بولیوی هم تمایل خویش را ابراز می داریم.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، وی ضمن اشاره به مبحث خام فروشی مواد معدنی در ایران اظهار داشت: ایران در گذشته یکی از بزرگترین صادرکنندگان سنگ آهن خام بوده، ولی هم اکنون سالانه در ایران ۳۰ میلیون تن فولاد تولید می شود و نهمین صادرکننده و تولید فولاد در جهان است.1400/05/07
21:31:53
0.0 / 5
394
تگهای خبر: تولید , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان