وزیر خارجه هند:

چابهار دسترسی امن، كارآمد و آزاد به دریا را برای آسیای مركزی فراهم نموده است

چابهار دسترسی امن، كارآمد و آزاد به دریا را برای آسیای مركزی فراهم نموده است یاری کالا: وزیر خارجه هند در کنفرانسی به راهکارهای بهره برداری کامل و کارآمد از بند چابهار پرداخت.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هندی فِرست پست، سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند روز جمعه در کنفرانس آسیای مرکزی و جنوبی از بندر چابهار ایران بعنوان یک قطب حمل و نقل همچون برای افغانستان یاد و اصرار کرد که ایجاد ارتباط در این منطقه اقدامی در امتداد اعتمادسازی و باید مطابق مقررات بین المللی، استقلال و تمامیت ارضی باشد.
جایشانکار همین طور در این کنفرانس بیان کرد که پروژه های ارتباطی باید مبتنی بر سوددهی اقتصادی و ضمانت مالی بوده و نباید بدهی های سنگین به بار بیاورند.
وی در قسمتی از اظهارتش در این زمینه، برخی اقدامات عمل گرایانه انجام شده از طرف هند از سال ۲۰۱۶ را جهت راه اندازی و بهره برداری از بندر چابهار برشمرده و شکل گیری گروه چهارجانبه هند-ازبکستان-ایران-افغانستان برای بهره برداری مشترک از این بندر را «پیشرفتی مطلوب» توصیف کرد.
وی در این راستا اظهار داشت: این بندر دسترسی امن، کارآمد و آزاد به دریا را برای کشورهای آسیای مرکزی فراهم نموده است. حالا ثمربخشی آن به وضوح ثابت شده است. ما پیشنهاد کرده ایم که بندر چابهار را در ساختار کریدور حمل و نقل بین المللی شمال به جنوب بگنجانیم.
وزیر خارجه هند در ادامه اصرار کرد که در حین توسعه اتصالات میان آسیای مرکزی و جنوبی لازم است نه فقط به زیرساخت فیزیکی، بلکه به تمام جنبه های دخیل در آن پرداخته شود.
منبع:

1400/04/26
21:24:20
0.0 / 5
262
تگهای خبر: اقتصاد , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان