اسلب بیشترین میزان تولید در گروه شمش فولادی در دو ماه نخست امسال

اسلب بیشترین میزان تولید در گروه شمش فولادی در دو ماه نخست امسال یاری کالا: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عملکرد سه ماهه تولیدکنندگان بزرگ شمش فولادی را منتشر نموده که برمبنای آن، اسلب بیشترین میزان تولید را به خود مختص کرده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طبق آمار پخش شده، بالاترین حجم تولید معادل دو میلیون و ۲۴۱ هزار و ۲۰ تن در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به اسلب اختصاص دارد و بعد از آن بیلت فولادی با میزان تولید یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۸۵۴ تن در جایگاه دوم قرار گرفته است.
فولاد خراسان بعنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی کشور در فروردین و اردیبهشت جاری ۲۰۰ هزار و ۷۶۶ تن و تولید بیلت و همین طور فولاد خوزستان در جایگاه بزگترین تولیدکنندگان فولاد توانسته اسلب ۳۰۸ هزار و ۳۲۷ تن، ۲۰ هزار و ۶۶۶ تن بیلت فولادی و ۳۰۶ هزار و ۳ تن بلوم تولید نماید.
در دو ماهه ابتدایی امسال، شرکت ذوب آهن اصفهان موفق به تولید ۱۷۱ هزار و ۵۲۴ تن بیلت و ۲۴۸ هزار و ۳۷۷ تن بلوم شده است.
در مدت مذکور سال جاری فولاد کاوه جنوب ۲۸۹ هزار و ۷۴۷ تن، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در واحد زیرمجموعه خود (فولاد چادرملو) ۲۰۴ هزار و ۶۰۹ تن، فولاد سیرجان ۱۷۲ هزار و ۲۳۴ تن، شرکت آهن و فولاد ارفع ۱۵۸ هزار و ۹۱۱ تن، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در شرکت زیر مجموعه خود (فولاد بردسیر) ۱۳۴ هزار و ۲۴۰ تن و فولاد بناب ۷۸ هزار و ۷۴۶ تن، بیلت فولادی ساخته اند.
شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز در مدت مذکور سه محصول را در سبد تولیدی خود جای داده است که ۸۳۰۹ تن آن اینگات، بلوم آلیاژی-مهندسی به میزان ۳۲ هزار و ۱۴۱ تن و بیلت آلیاژی- مهندسی نیز معادل ۴۸ هزار و ۷۱۳ تن تولید شده است.
همین طور مجموعه فولاد مبارکه نیز طی دو ماه ابتدایی سال جاری در شرکت های زیرمجموعه خود رکوردهای تولید را در مقایسه با گذشته ثبت کرده است. یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۶۹۳ تن اسلب در کارنامه تولید دوماهه این مجموعه ثبت شده است و بر این اساس ۸۶ درصد از تولید کل اسلب کشور را به خود مختص کرده است.
فولاد سبا طی مدت مورد اشاره توانسته است ۲۶۰ هزار و ۹۵۷ تن، فولاد هرمزگان ۲۷۵ هزار و ۵۸۵ تن اسلب تولید کنند و گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم ۲۵ هزار و ۴۱۱تن بیلت فولادی ساخته اند.
منبع:

1400/04/08
18:09:59
0.0 / 5
359
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان