نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

چرخش 180 درجه ای از خوشبینی به افزایش قیمت طلا

چرخش 180 درجه ای از خوشبینی به افزایش قیمت طلا نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد به دنبال ناتوانی اونس طلا در شکستن بالای مرز ۱۸۰۰ دلار، بازار طلا درباره روند کوتاه مدت این فلز پرارزش گرفتار تردید شده است.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، تغییر فضا در بین تحلیل گران وال استریت قابل توجه تر بود. در نظرسنجی هفته پیش همه تحلیل گران به افزایش قیمت طلا در آینده نزدیک رای داده بودند. اما با ناتوانی اونس طلا در شکستن بالای مرز ۱۸۰۰ دلار، خیلی از آنها انتظار دارند طلا قبل از صعود به قیمت بالاتر، اندکی تحکیم شود.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد بازار در فارکس لایو به کیتکونیوز اظهار داشت: طلا بعد از اینکه از ۱۶۷۵ دلار بهبود پیدا کرد، در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار نفس تازه می کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها هفت نفر معادل ۴۱ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و به همین تعداد نظری نداشتند. همزمان، سه نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیشبینی کردند.

در این بین مجموعا ۸۵۰ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها، ۵۷۵ نفر معادل ۶۸ درصد به افزایش قیمت و ۱۵۴ نفر معادل ۲۸ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالیکه ۱۲۱ نفر معادل ۱۴ درصد نظر خنثی داشتند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با چهار دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شد. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه هم ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرده بود و برای کل هفته ۰.۱ درصد کاهش ثبت نمود.

بازار طلا در طول هفته در کوشش برای عبور از مرز ۱۸۰۰ دلار بود با این وجود این فلز پرارزش روز جمعه بعد از انتشار آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب به مانع برخورد کرد. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام نمود فروش خانه های نوساز در مارس به بالاترین رکورد از سال ۲۰۰۶ رسید. قبل از آن هم گزارش شرکت آی اچ اس مارکیت نشان داد که خوشبینی در بخشهای خدمات و تولید به رکورد بالایی صعود کرده است.

به گفته بعضی از تحلیل گران، این آمار امکان دارد قیمت طلا را در کوتاه مدت تحت فشار کاهشی قرار دهد چونکه سرمایه گذاران به احیای اقتصادی قدرتمند آمریکا متمرکز شده اند. با این وجود طلا دارایی بلندمدت ارزشمندی در مقابل دورنمای فشارهای تورمی باقی مانده است.

کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس اظهار نمود: با آمار اقتصادی مطلوب اخیر، اوضاع به نفع طلا نیست اما زمانی که شاهد اوج گیری رشد اقتصادی باشیم، تورم افزایش پیدا خواهد نمود و این امر محرک قدرتمندی برای صعود قیمت طلا خواهد بود. گریدی نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشت.

بعضی از تحلیل گران حاضر نیستند از خوشبینی به افزایش قیمت طلا دست بکشند. با وجود ریزش قیمت روز جمعه، جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد کیتکو اظهار نمود: طلا همچنان روند صعودی دارد. بازار طلا و نقره در نمودارهای روزانه روند صعودی کوتاه مدت دارند که نشان داده است قیمتها ثابت می مانند یا رو به افزایش خواهند بود.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهار نمود: باآنکه انتظار می رود قیمت طلا مسیر ثابتی را بپیماید اما وی همچنان انتظار دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت بالاتر برود.

مارک چندلر، مدیر شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: قابل توجه ترین رویداد اثرگذار بر طلا در هفته جاری، نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا خواهد بود و اگر مقامات این بانک مرکزی بر سیاست پولی تسهیلی تاکید کنند، طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود خواهد نمود.

با این حال همه تحلیل گران مجاب نشده اند که اونس طلا آماده شکستن قیمت بالاتر و صعود به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار است. دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز پیش بینی نمود قیمت طلا حمایت در حدود ۱۷۵۰ دلار را در کوتاه مدت تست خواهد نمود.

منبع:

1400/02/04
10:04:32
0.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان