نسبت به سال ۹۸ صورت گرفت

رشد0 و شش دهم تا 7 و شش دهم درصدی مجوزهای معدنی تا آخر بهمن ماه سال جاری

رشد0 و شش دهم تا 7 و شش دهم درصدی مجوزهای معدنی تا آخر بهمن ماه سال جاری از آغاز سالجاری تا آخر بهمن ماه، تمامی مجوزهای معدنی صادر شده به لحاظ تعدادی، میزان اشتغال افراد در معادن و سرمایه گذاری صورت گرفته به جهت اکتشافات جدید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.


ربه گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طبق گزارش وزارت صنعت و معدن و تجارت (صمت)، میزان صدور مجوزهای معدنی و میزان اشتغال در معادن گرچه افزایشی بوده است اما این افزایش زیر ۱۰ درصد و برای پروانه اکتشاف زیر یک درصد است.
در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ معادل ۸۸۷ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که نسبت به ۸۸۲ فقره صدور پروانه اکتشاف صادر شده در مدت مشابه سال قبل ۰.۶ درصد افزایش داشته است.
همینطور طی مدت مذکور سالجاری با افزایش ۲.۴ درصدی در صدور گواهی کشف معادن، ۴۷۰ فقره از این مجوز معدنی صادر گردیده است. در مجموع ۱۱ ماه ابتدایی سال قبل ۴۵۹ فقره گواهی کشف صادر شده بود.
طبق آمار وزارت صمت، در صدور پروانه بهره برداری طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال بیشترین رشد صدور مربوط به پروانه بهره برداری است که با رشد ۷.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۵۲۳ فقره صادر طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ به ۵۶۶ فقره در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ رسیده است.
اما بیشترین درصد رشد این گزارش مختص سرمایه صرف شده برای عملیات اکتشاف است که در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸.۲ درصد افزایش یافته است. سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۳۰۲ میلیارد ریال است و این در شرایطی است که در مدت مشابه سال قبل ۱۰۱۵ میلیارد ریال صرف شده بود.
همینطور میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه های بهره برداری هم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳.۳ درصدی داشته است. در ۱۱ ماهه سال قبل ۴۴۱۶ نفر مشغول شدند اما در مدت مشابه سالجاری، میزان اشتغال در این عرصه به ۴۵۶۳ نفر رسیده است.
منبع:

1399/12/27
11:47:14
0.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان