رزم حسینی:

تداوم محدودیت واردات 2500 كالا با وجود لغو تحریم ها

تداوم محدودیت واردات 2500 كالا با وجود لغو تحریم ها به گزارش یاری کالا یزد وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: حتی در صورتیکه تحریم ها لغو شود، محدودیت واردات دو هزار و ۵۰۰ کالا به کشور همچنان ادامه می یابد.


«علیرضا رزم حسینی» شنبه گذشته در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار نمود: ساخت قطعات داخلی در خیلی از رشته ها افزایش یافته به نحوی که حالا در لوازم خانگی تا ۷۵ درصد و خودرو تا ۸۰ درصد به تولید داخلی رسیده ایم.
وی اظهار داشت: در حوزه پوشاک هم کارخانجات در حال کار و فعالیت هستند و با عنایت به این که صرفه واردات پوشاک کاهش یافته، کار کارخانجات تولید پوشاک رونق گرفته است.
رزم حسینی تصریح کرد: آمادگی داریم در یزد با عنایت به این که قطب نساجی کشور است، شهرک ویژه پوشاک راه اندازی نماییم که لازم است برای این مورد جانمایی صورت گیرد و این شهرک به نحوی ایجاد شود که امکان تکمیل زنجیره پوشاک فراهم باشد.
وی ضمن اشاره به این که واردات دو هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است، اضافه کرد: این محدودیت ها برای رونق تولید داخل انجام شده و حتی اگر تحریم ها لغو شود، محدودیت واردات این کالاها ادامه خواهد یافت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد مرغ و تخم مرغ هم بیان نمود: تولید مرغ و تخم مرغ ما ۸۵ درصد وابسته به خارج از کشور است چونکه خوراک دام از خارج وارد می شود اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است.
رزم حسینی در انتها هم خطاب به امام جمعه یزد بیان نمود: سفارش شما در مورد خودکفایی در تولید دام را به مسؤلان جهاد کشاورزی خواهیم رساند و امیدواریم بتوانیم در این حوزه گام های اساسی برداریم.
منبع:

1399/12/03
12:18:48
0.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان