تولیدكنندگان ایرانی و صادرات كالاهای نامرغوب

تولیدكنندگان ایرانی و صادرات كالاهای نامرغوب به گزارش یاری كالا، به نقل از مهر نماینده ولی فقیه یزد با تاكید بر لزوم بهبود كیفیت محصولات تولیدی اظهار داشت: صادرات كالای نامرغوب حیثیت تولیدكنندگان ایرانی را در بازارهای جهانی دچار خدشه خواهد كرد.


آیت الله محمدرضا ناصری عصر امروز در دیدار با مدیركل و معاونان گمرك استان یزد با تاكید بر اینكه افزایش تولیدات داخلی با صادرات كالا ارتباط مستقیم دارد، اظهار داشت: بازارهای داخلی در نهایت اشباع می‌شود و تولیدكنندگان برای رونق تولید خود باید نگاه خود را معطوف به بازارهای بین المللی كنند.
 
وی، یكی از شروط لازم و ضروری برای توسعه صادرات و اقبال بازارهای جهانی به محصولات ایرانی را افزایش كیفیت محصولات دانست و بیان كرد: اگر تولیدكننده‌ای محصول نامرغوب و بی‌كیفیت صادر كند، حیثیت همه تولیدكنندگان ایرانی را خدشه‌دار می‌كند.
 
امام جمعه یزد عنوان كرد: لازم است در زمینه كالاهایی كه به ویژه برای صادرات تولید می‌شود، دقت جدی صورت گیرد و دست اندركاران امر اجازه ندهند، بازارهای بین‌المللی ایران به دنبال تولید نامرغوب عده‌ای، راكد و بی‌اعتبار شود.
 
ناصری تصریح كرد: تولید نامرغوب یك كالا و صادرات آن تنها یك تولیدكننده یا یك شركت تولیدی را زیر سئوال نمی برد بلكه نظام اقتصادی و حیثیت كشور را زیر سئوال می برد.
 
وی با تاكید بر اینكه در زمینه صادرات و واردات باید دقت بسیاری صورت گیرد، خاطرنشان كرد: اگر در این زمینه به ویژه در ارتباط با صادرات و كیفیت محصولات و نحوه ارسال دقت لازم به عمل نیاید، به طور قطع در كشورهای دیگر با مشكل مواجه خواهیم شد.
 
ناصری تاكید كرد: نباید اجازه دهیم عده‌ای سودجو به خاطر سود بیشتر و منفعت طلبی، تولیدات ایرانی را بدنام كنند و دیگر تولیدكنندگان نیز باید در برابر این افراد بایستند.
 
وی یادآور شد: متاسفانه فرهنگ منفعت طلبی هم در صادرات و هم در واردات و البته در تولید بسیار پررنگ شده در حالی كه در چنین شرایطی همه تولیدكنندگان باید به دنبال به دست آوردن بازارهای بین المللی برای كشور باشند نه اینكه از هر طریقی برای كسب سود بیشتر سوء استفاده كنند.
 
وی تصریح كرد: برخی واردكنندگان نیز به دلیل داشتن همین روحیه، به دنبال سود بیشتر هستند بنابراین كالاهای بی كیفیت تولید می كنند و این بی كیفیتی كه سبب ارزانتر بودن كالا است، تولیدات با كیفیت داخلی را تحت الشعاع قرار می دهد.
 
امام جمعه یزد، نقش گمرك را در این زمینه بسیار مهم دانست و اظهار امیدواری كرد: سازوكاری فراهم شود تا هم صادرات محصولات با كیفیت انجام شود و هم از واردات كالاهای بی كیفیت و غیرضروری جلوگیری شود.
1396/04/15
22:35:21
5.0 / 5
5534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان