بارش حادی در راه استان مركزی نیست

بارش حادی در راه استان مركزی نیست به گزارش یاری كالا مركزی مدیركل مدیریت بحران استان مركزی اظهار داشت: تا دوشنبه در استان بارش خواهیم داشت، اما طبق پیش بینی های هواشناسی، بارش حاد و سختی پیش رو نداریم.


حمید غیاثی در گفت و گو با ایسنا، درباب آمادگی استان در موضوع بارندگی های پیش رو در ایام پایانی پاییز و زمستان ۹۹ بیان کرد: ابتدای هر فصل ستاد پیشگیری و هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران با تشکیل جلسه برای مخاطرات خاص فصل تصمیم گیری و برنامه ریزی می کنند و هشدارهای لازم را اعلام می کند.
وی با اعلان اینکه در فصل پاییز و زمستان سازمان هواشناسی درباب بارندگی ها هشدارهای لازم را اعلام می کند و به اعضای ستاد، فرمانداران و شهرداران جهت آمادگی این هشدارها ابلاغ و تاکید می شود، اضافه کرد: ستاد استان و شهرستان ها برای بارندگی ها و فصل زمستان آمادگی دارند و برای امروز و روز آینده باتوجه به پیش بینی و هشدار هواشناسی حدودا الگوی بارشی هفته گذشته را در استان خواهیم داشت و از امشب تا دوشنبه بارندگی خواهیم داشت.
غیاتی اشاره کرد: طبق پیش بینی ها بارندگی حاد و سختی پیش رو نخواهیم داشت، اما همه دستگاه ها مانند راهداری، هلال احمر، پلیس راه و دستگاه های خدمات رسانی مانند اورژانس آمادگی لازم را دارند.
وی درباب خسارت های وارده به بخش های مختلف استان در سیلاب دو سال گذشته، اظهار نمود: خسارت ها در سه بخش کشاورزی، زیرساخت ها و دستگاه ها وارد شد که بخش عمده ای از خسارات جبران شد، البته هنوز تعدادی نقطه حادثه خیز وجود دارد که به صورت مداوم در برنامه کاری قرار دارد و حفاظت های مدیریت شده درباب آنها دنبال می شود، اما بیش از ۹۰ درصد از نقاطی که در سیلاب سال ۹۷ خسارت دیدند رفع خطر شدند.
غیاثی با تاکید بر اینکه در سیلاب سال ۹۷ بیش از هزار میلیارد ریال به استان خسارت وارد شد، اظهار داشت: طی دوسال اخیر با اقدامات انجام شده که عمده آن در حوزه جهاد کشاورزی بود، خسارات جبران شد و اساسا در صورت وقوع سیل یا سیلاب، این حجم خسارت را متحمل نخواهیم شد.
وی با اعلان اینکه بخش عمده ای از خسارات در حوزه کشاورزی و متوجه کشاورزان است، اضافه کرد: متاسفانه در حوزه کشاورزی، کشاورزان توجه کمی به مسئله بیمه دارند، دولت سیاست بیمه محصولات کشاورزی را در نظر دارد و باید کشاورزان نیز به سمت بیمه محصولات حرکت کنند، بنظر می رسد در حوزه مرغ ۱۰۰ درصد مراکز تولیدی صنعتی بیمه هستند، اما در بخش های دیگر کشاورزی شرایط خیلی خوبی حاکم نیست و لازم است که در حوزه سوق دادن کشاورزان به سمت بیمه محصولات کشاورزی تلاش بسیاری صورت گیرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی درباب وضعیت رودخانه اراک اظهار نمود: رودخانه تعیین حریم شد، ریزش هایی در دیوار ساحلی وجود داشت که توسط شهرداری رفع شده است و ۹۰ درصد دیواره های ساحلی اصلاح شده و رفع اشکال نقاط دارای مشکل در منطقه کرهرود تا حدودی انجام شده است.
،منبع:

1399/09/09
12:36:53
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: تولید , خدمات , دام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان