تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استانها در چارچوب تلورانس

تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استانها در چارچوب تلورانس یاری كالا: ستاد تنظیم بازار با واگذاری انتخاب شبكه توزیع و تقسیم سهمیه ها بین مصارف مختلف به استانها مشروط بر حفظ تعادل و رعایت سیاست های ابلاغی كارگروه ملی تنظیم بازار و رعایت میزان سهمیه ها و موافقت و اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت كالاها و خدمات به استانها در چارچوب تلورانس به استانها تفویض كرد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، درباب توزیع سامانه ای رهتاب نیز مقرر شد برای جلوگیری از جزیره ای عمل کردن استانها سامانه جامع تجارت داخلی بعنوان سامانه مرجع در نظر گرفته شود.
بر این اساس، استفاده از سامانه رهتاب مشروط به اینکه این سامانه بوسیله وب سرویس به سامانه مرجع یعنی سامانه جامع تجارت داخلی لینک و اطلاعات استانها قابل تبادل و رصد و پیگیری باشد، بلامانع است.
سامانه رهتاب، شبکه مدیریت جریان و فروش کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان اصفهان است که با طراحی و پیاده سازی بسترهای مدیریتی متفاوت برای تامین کنندگان، توزیع کنندگان و پذیرندگان این محصولات امکان مدیریت و رصد تامین، توزیع و فروش این کالاها و بسترهای فروش آنلاین را به وجود آورده است. این با همکاری معاونت اقتصادی استانداری مدیریت فناوری اطلاعات استانداری مدیریت کل وزارت صمت مدیریت کل جهاد کشاورزی اتاق اصناف اتاق بازرگانی و سایر اعضای کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان به صورت آزمایشی برای یک دوره یک ماهه راه اندازی شده بود.

تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت کالا ها و خدمات به استانها
ستاد تنظیم بازار همین طور تصویب کرد که در تعیین نرخ مصوب کالاها و خدمات اختیار اعمال هزینه های تبعی متفاوت در استانها، ناشی از فواصل، تاثیر شرایط فیزیکی مانند آب و هوا بر افت و ضایعات، ایجاد انگیزه اقتصادی توزیع و... در چارچوب تلورانس معقول به استانها تفویض شود تا مسئولین استانها بتوانند با مدیریتی متناسب با شرایط ویژه استان خود ضمن حفظ استمرار تولید از توزیع و رسیدن کالاها با نرخ مصوب به جامعه هدف اطمینان حاصل کنند.
قبل تر محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار، گفته بود که کارگروه ملی تنظیم بازار به این علت با درخواست قیمت گذاری کالاها به صورت استانی موافقت نمی کند که ممکنست قیمت گذاری استانی موجب تعیین قیمت بالاتر برای یک کالا در بعضی استانها بشود و جابجایی کالا به سمت استان های دارای قیمت بالاتر صورت گیرد و عملاً سیاست های تعادل عرضه و تقاضا را گرفتار لطمه کند. بدین سبب مقرر شد در مواقعی که برای کالایی قیمتی مصوب می شود فاصله این قیمت گذاری، هزینه های مترتب (بارگیری و حمل و..) سود عوامل توزیع به استانها واگذار شود. البته قیمت اعلام شده استانها در این عرصه از سقف تعیین شده نباید بیشتر شود.
منبع:

1399/07/19
10:44:31
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان