پیشبینی ورود 3 تریلیون دلار سرمایه به بازار طلا

پیشبینی ورود 3 تریلیون دلار سرمایه به بازار طلا كارشناسان بازار بین المللی می گویند سرمایه گذاران به دنبال بحران كووید ۱۹، دو تا سه تریلیون دلار دیگر به بازار طلا تزریق خواهند كرد.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، این به معنای آن است که قیمت طلا مانند طلایی که در صندوق ETF طلای "اس پی دی آر گلد تراست" وجود دارد می تواند حداکثر ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

مشکل این است که وضع قرنطینه مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ به برخی مشکلات مالی همچون آسیبهای بلندمدت به شماری از اقتصادها و افزایش استقراض دولتی منجر شده و مسائلی از این قبیل سبب نگرانی سرمایه گذاران بزرگ می شود.

طبق گزارش تحقیقاتی اخیر شرکت مدیریت دارایی فلزات پرارزش اسپروت، در نتیجه شمار فزاینده ای از سرمایه گذران به دنبال خرید طلا برای کاهش ریسکهای سرمایه گذاری خود و حفظ قدرت خرید داراییهایشان هستند. اغلب سرمایه گذاران می دانند هنگامی که داراییهای متنوعی را در اختیار دارند، طلا ریسکهای کلی را متنوع می کند. همینطور در بلندمدت، طلا ارزش خویش را از نظر تورمی حفظ می نماید. نتیجه این امر احیای علاقه به خرید طلا برای اهداف سرمایه گذاری بوده است.

در گزارش اسپروت آمده است: بعضی از سرمایه گذاران سرانجام به طلا بعنوان یک سرمایه گذاری ضروری در مجموع داراییهایشان نگاه می کنند. هم اکنون ۲۰ درصد از سرمایه گذاران خریدهایی در بازار طلا انجام داده اند که معادل یک تا دو درصد داراییهایشان است. با این وجود شمار سرمایه گذارانی که خواستار طلا هستند به ۴۰ درصد افزوده شده و احیانا سه تا پنج درصد از دارایی شان را به خرید طلا اختصاص می دهند. به عبارت دیگر پول بیشتری وارد بازار طلا خواهد شد و قیمتها را بالاتر می برد.

بر اساس گزارش فوربس، اگر برآورد شرکت اسپروت صحیح باشد اونس طلا که به تازگی در محدود ۱۹۱۷ دلار معامله شد می تواند تا مرز ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار صعود کند.

اونس طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار آمریکا ۱۹ دلار و ۹۰ سنت معادل یک درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۹۳۲ دلار و ۶۰ سنت بسته شد. قیمتها در طول معاملات در پایینترین سطح تا ۱۹۱۴ دلار و در بالاترین سطح تا ۱۹۸۷ دلار معامله شدند.

منبع:

1399/06/08
12:16:57
5.0 / 5
2240
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان