قاضی زاده هاشمی:

دولت هرچه زودتر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس معرفی نماید

دولت هرچه زودتر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس معرفی نماید به گزارش یاری كالا نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه دولت باید هر چه سریعتر گزینه پیشنهادی خود برای تصدی وزارت صمت را به مجلس معرفی نماید تا فرایند قانونی نصب وزیر صمت در مجلس دنبال شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، علیرضا سلیمی در تذکری با استناد به اصل ۱۳۵ و ۵۷ قانون اساسی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان نمود: برپایه اصل ۱۳۵ قانون آقای رئیس جمهور می تواند برای وزارت خانه ای که وزیر ندارد حداکثر سه ماه سرپرست تعیین کند و برپایه اصل ۵۷ قانون قوای حاکمه در جمهوری اسلامی زیر نظر مطلقه ولی امر بر امامت فعالیت خواهند داشت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: حالا آقای رئیس جمهور سرپرست جدیدی برای وزارت صمت معرفی کردند؛ در حالیکه بیشتر از سه ماه این وزارتخانه با سرپرست اداره شده است باید صراحتا روشن شود که آیا ایشان برای معرفی آقای سرقینی از رهبری اذن گرفتند یا خیر؟ اگر اذن رهبری دریافت نشده باشد این کار مغایر قانون است و اگر اذن گرفته شده است که باید صراحتا اعلام گردد.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی بیان نمود: برپایه این اصل بودجه سالانه کشور باید به مجلس بیاید اما عرضه نفت در بازار بورس که این روزها به فروش گذاشته شده است از آن جا که در بودجه سال ۹۹ نبوده است مغایر قانون است و باید در مجلس بررسی شود.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان نمود: تذکر شما در مورد شفاف سازی در زمینه دریافت اذن رهبری برای ادامه اداره وزارت صمت با سرپرست صحیح است، مجلس وظیفه دارد تا موانع اجرای قانون اساسی را شناسایی کند. برپایه قانون وزارتخانه تنها سه ماه می تواند با سرپرست اداره شود و الان باید روشن شود که سرپرستی آقای سرقینی مجوز رهبری را داشته است یا خیر. اگر رهبری اذن داده اند باید یک نسخه از آن هم به مجلس ارجاع شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: اما سفارش بنده این است که کمتر از اجازه رهبری در امور استفاده گردد و هر چه سریعتر وزیر صمت به مجلس معرفی شود و فرایند قانونی نصب وزیر صمت طی شود؛ چون که این گونه حقوق نمایندگان تحت شعاع قرار می گیرد. دولت هر چه سریعتر فرد مورد نظر برای تصدی وزارت صمت را به مجلس معرفی نماید.
منبع:

1399/05/26
23:54:53
5.0 / 5
1913
تگهای خبر: بازار , حقوق , دام , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان