نایب رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس:

مقدار زیادی از نهاده های دامی معطل در بنادر، فاسد شده است

مقدار زیادی از نهاده های دامی معطل در بنادر، فاسد شده است به گزارش یاری كالا نایب رییس كمیسیون كشاورزی مجلس ازفاسد شدن نهاده های دامی معطل در بنادر اطلاع داد و اظهار داشت: متأسفانه مقدار بسیار زیادی سویا و ذرت فاسد شده است.


محمدجواد عسکری در گفتگو با ایسنا، در مورد تغییرات افزایشی و کاهشی قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: مشکل عمده ما در بحث مرغ، نهاده ها دامی است. ما به دستگاه های متولی پیشنهاد کردیم که در جیره غذایی کشور تغییراتی ایجاد کند چرکه با اعمال این تغییرات مشکل خوراک دام حل می شود.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه «دولت برای واردکردن نهاده های مرغی، باید ارز آزاد کند» اظهار داشت: سویا، ذرت و جو روی دریا آماده است. تنها مساله آزاد شدن ارز از سوی بانک مرکزی است که متأسفانه در این حوزه تعلل هایی صورت می گیرد.
نماینده مردم داراب و رزین دشت در مجلس اضافه کرد: یکی از ۲۵۰ نفری که از بانک مرکزی پول گرفته ولی کالا وارد نکرده بود، وارد کننده نهاده دامی بوده است. ما در حال فشار به بانک مرکزی هستیم، تا اتفاقات خوبی در آینده بیفتد.
عسکری در مورد آزادشدن نهاده هایی که در بنادر بودند، اظهار داشت: من عضو کمیته ای بودم که برای سرکشی و نظارت به بنادر رفته بودیم. مقدار زیادی از نهاده ها مثل سویا و ذرت فاسد شده و غیرقابل استفاده است اما قسمت های سالم آن در حال ورود به کشور است.
منبع:

1399/05/25
13:45:54
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان