ساخت واكسن كروناویروس از نانوذرات

ساخت واكسن كروناویروس از نانوذرات یاری كالا: پژوهشگران آمریكایی، نوعی واكسن جدید برای مقابله با كروناویروس عرضه كرده اند كه مبتنی بر نانوذرات است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی انجمن پیشبرد علوم آمریکا، یک واکسن جدید مبتنی بر نانوذرات که برای مقابله با کروناویروس ساخته شده است، در یک بررسی پیش بالینی توانست سطح بالایی از محافظت و ایمنی را از خود نشان دهد و واکنش های ضد ویروسی پادتن ها و سلول های تی را در موش ها برانگیزد.
تزریق یک دوز از این واکسن نانو، به واکنش ایمنی قوی در موش ها منجر گردید که هدف مهمی برای پژوهشگران حوزه واکسن بشمار می رود.
بااینکه هنوز باید پژوهش های بسیاری انجام شوند تا قدرت محافظتی واکسن نانو را اثبات کنند اما این واکسن می تواند گزینه امیدوارکننده ای برای کووید- ۱۹ باشد.
واکسن های کووید- ۱۹ برای اثبات موفقیت خود، باید بعد از تزریق یک یا دو دوز بتوانند از انسان در مقابل بیماری محافظت کنند و ترکیباتی را در بر داشته باشند که به آسانی قابل تهیه و تولید هستند.
"جس اراسموس"(Jesse Erasmus)، پژوهشگر "دانشگاه واشنگتن"(UW) و همکارانش، از مولکول های "repRNAs" استفاده کردند که می توانند واکنش ایمنی قوی تری را نسبت به "آران ای پیام رسان" (mRNAs) تولید کنند.
پژوهشگران در بررسی های آزمایشگاهی مشاهده نمودند که تزریق یک دوز از این واکسن توانست میزان قابل توجهی از پادتن های مورد نیاز برای مقابله با کروناویروس را در موش ها تولید نماید. تزریق دوز دوم، اثر واکسن را تقویت کرد و به واکنش سلول های تی منجر گردید.
تزریق هر دو دوز واکسن، ایمن بود و واکنش هایی را به همراه داشت که حداقل تا ۷۰ روز پایدار بودند.
پژوهشگران در نظر دارند تا آزمایش های بالینی واکسن خودرا به زودی آغاز کنند.
منبع:

1399/05/01
13:47:31
5.0 / 5
2019
تگهای خبر: تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان