آمادگی دانشگاه پیام نور برای عرضه خدمات تجهیزات آزمایشگاهی به سایر دانشگاه ها

آمادگی دانشگاه پیام نور برای عرضه خدمات تجهیزات آزمایشگاهی به سایر دانشگاه ها به گزارش یاری كالا رئیس مركز آزمایشگاه های ملی و قطبی دانشگاه پیام نور از آمادگی این دانشگاه برای عرضه خدمات آزمایشگاهی به سایر دانشگاه ها و موسسات اطلاع داد.


رئیس مرکز آزمایشگاه های ملی و قطبی دانشگاه پیام نور اعلام کر
به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، دکتر رضانژاد درباره زمان عرضه خدمات آزمایشگاهی دانشگاه به سایر محققان و دانشگاه ها اظهار داشت: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده دانشگاه از نیمه دوم سال جاری آمادگی دارد که تجهیزات آزمایشگاهی خویش را به موسسات و متقاضیان عرضه نماید.
وی با اشاره به تعداد تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه، اضافه کرد: حدود ۶۰ هزار قلم کالا در چارچوب ۴۷۰۰ نوع تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۴۵۰۰ نوع تجهیزات بسیار پیشرفته و تحقیقاتی است.
رئیس مرکز آزمایشگاه های ملی و قطبی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: تجهیزات آزمایشگاهی به صورت الکترونیکی در سامانه شاپنا به نشانی shapna.pnu.ac.ir موجود است و متقاضیان می توانند تجهیزات مورد نظر خویش را در این سامانه جستجو و خدمات را به صورت الکترونیکی دریافت نمایند.
وی هدف از تاسیس سامانه شاپنا را تمرکز و ایجاد هماهنگی بین نیروی انسانی، صرفه جویی در وقت، هزینه ها و تجهیزات و فضای آزمایشگاهی عنوان نمود.
دکتر رضانژاد با تاکید بر ضرورت ورود دانشگاه به آزمایشگاه های نسل سوم اضافه کرد: آزمایشگاه ها باید از نسل اول به آزمایشگاه های نسل سوم هدایت شوند. در نسل سوم آزمایشگاه ها با عنایت به درآمدهای خود دیگر نیازی به تأمین بودجه از سازمان مربوطه ندارند و هزینه های انسانی و تجهیزاتی را با عنایت به فعالیتهای خود به دست می آورند.
وی خاطرنشان کرد: ورود شاپنا به نسل سوم، علاوه بر تأمین نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه، می تواند در بحث درآمدزایی غیرشهریه ای هم کمک حال دانشگاه باشد.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار نمود: دانشگاه پیام نور به نسبت سایر دانشگاه ها تجهیزات آزمایشگاهی بهتری دارد که همین ظرفیت سبب شده که درخواست هایی از سازمان ها و ارگان ها جهت استفاده از این ظرفیت داشته باشیم.
بر مبنای اعلام دانشگاه پیام نور، مدیریت آزمایشگاه ملی و قطبی برای اولین بار در سال ۸۸ در ساختار سازمانی دانشگاه پیام نور با نظارت مستقیم رئیس دانشگاه افتتاح شد. در سال ۹۱ این مدیریت در ساختار جدید به مرکز آزمایشگاه ملی و قطبی تغییر نام داد و به یکی از زیرمجموعه های معاونت پژوهش و فناوری تبدیل شد.
1399/04/31
14:25:09
5.0 / 5
2276
تگهای خبر: خدمات , سازمان , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان