جلوگیری گمرك از خرید كالاهای قاچاق

جلوگیری گمرك از خرید كالاهای قاچاق به گزارش یاری كالا، به نقل از ایرنا جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت : خرید دستگاه های ایكس ری از اولویت های برنامه ناجا بوده و با خرید و اضافه شدن دستگاه های ایكس ری درگمرك، تمامی كانتینرهای خروجی و ورودی به صورت مكانیزه و با سرعت زیادی كنترل می گردد تا از ورود قاچاق جلوگیری شده و مانع از وقفه در چرخه تجارت گردد.


سردار اسكندر مومنی درحاشیه همایش روسای پلیس آگاهی سراسر كشور درجمع خبرنگاران افزود: به دلیل منابع محدود و عدم امكان اشراف بر تمامی زوایا، تمركز اصلی ناجا بر روی كالاهای حجیم است.
مومنی ازاستقرار پلیس به صورت رسمی درمبادی و گمرك و حضور فیزیكی آن تا سه ماه آینده خبرداد و گفت: هم اكنون مقدمات این امر فراهم شده و امیدواریم هرچه سریع تر این اتفاق رخ دهد.
وی اضافه كرد: نیروی انتظامی با همكاری همه دستگاه ها در مبارزه با كالای قاچاق مصمم است و تلاش می كنیم كه این پدیده شوم به حداقل برسد.
وی افزود: برای مبارزه با قاچاق كالا باید اقدامات جدی تری صورت بگیرد و این روند تشدید شود؛ ناجا فقط آمار كشفیات كالای قاچاق را اعلام می كند و اعلام درصد ورود كالای قاچاق در حوزه ما نیست.
سردارمومنی بیان داشت: درصد كالای قاچاق نسبت به سال های گذشته كاهش داشته اما همان مقدار باقی مانده به شدت به تولید و اقتصاد كشور ضربه وارد می كند.
جانشین فرمانده ناجا با تأكید براینكه درخصوص مبارزه با قاچاق كالا و كاهش آن باید اقداماتی صورت گیرد كه این روند رو به كاهش را نگه داریم، گفت: برای تجارت قانونی باید برنامه ای تسهیل كننده و برای تجارت غیرقانونی بایستی قوانین بازدارنده و اثرگذار تدوین شود.
وی ادامه داد: با توجه به تحریم كشور، ورود چندین میلیاردی كالای قاچاق و بازگشت آن به چرخه تولید و اقتصاد كشور، به اشتغال جوانان و تولید ملی ضربه سنگینی وارد می كند.
سردارمومنی تصریح كرد: به علت حجم بالای قاچاق كالا امكان كنترل دستی وجود ندارد بنابراین تمامی فرایندها باید مكانیزه و بدون دخالت دست انجام و تمام ورودی ها و خروجی ها كنترل شود.
وی از افزایش 54 درصدی ارزش ریالی كشفیات كالای قاچاق در سال 95 نسبت به سال گذشته آن خبر داد و گفت: بیش از 93 درصد كشفیات مربوط به پرونده های بزرگ و پرونده های بالای بیش از 500 میلیون تومان است.
1396/04/15
00:32:08
5.0 / 5
5304
تگهای خبر: خرید كالا , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان