در سال ۹۸ اتفاق افتاد

امارات متحده عربی، هلند و چین بزرگترین سرمایه گذاران خارجی در ایران

امارات متحده عربی، هلند و چین بزرگترین سرمایه گذاران خارجی در ایران به گزارش یاری كالا گزارش سرمایه گذاری های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه در سال ۱۳۹۸ حدود ۸۵۴ میلیون دلارسرمایه گذاران خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت كشور به تصویب رسیده كه بیشترین حجم از این مبلغ از جانب امارات متحده عربی صورت گرفته است. همینطور بیشترین حجم از كل این سرمایه گذاری در استان زنجان انجام شده و از بین محصولات، گروه توتون و تنباكو بیشترین سرمایه خارجی را به خود مختص كرده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر طبق این گزارش از در سال ۱۳۹۸ تعداد ۸۲ مورد طرح/ واحد به ارزش ۸۵۴ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت كشور با مشاركت سرمایه گذاران خارجی به تصویب رسیده است. از ۸۲ شركت ثبت شده ۳۳ شركت با ۱۰۰ درصد سهام دار خارجی و ۴۸ شركت به صورت مشاركتی با شركای داخلی و یك مورد بعنوان ترتیبات قراردادی است.
همینطور بیشترین حجم از این سرمایه گذاری معادل ۸۳۷ میلیون دلار (۹۸ درصد) در بخش صنعت انجام شده و در بخش تجارت و معدن هم به ترتیب ۱۶ میلیون دلار (۱.۸۸ درصد) و یك میلیون دلار (۰.۱۲ درصد) سرمایه گذاری خارجی در سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است.
بیشترین سرمایه گذاری بر مبنای حجم در پنج استان زنجان، خراسان رضوی، كرمانشاه، هرمزگان و تهران بوده كه به ترتیب ۱۸، ۱۵، ۱۳، ۸ و ۷ درصد از حجم سرمایه گذاری خارجی پارسال را به خود اختصاص دادند و در استان های خراسان جنوبی، گیلان، آذربایجان غربی، قم، سمنان و سیستان و بلوچستان هیچ سرمایه گذاری انجام نشده است. تعداد طرح/واحد سرمایه گذار خارجی هم در این مدت در استان خراسان رضوی ۲۰ طرح/ واحد. در استان تهران ۱۱ طرح/ واحد، استان های قزوین، آذربایجان شرقی و خوزستان هر استان پنج طرح/ واحد بوده است.
همینطور بیشترین حجم سرمایه گذاری از جانب پنج كشور امارات متحده عربی، هلند، چین، تركیه و آلمان بوده كه به ترتیب ۳۰، ۲۲، ۲۰، ۱۰ و ۹۰ درصد از كل ۸۵۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از جانب این كشورها انجام شده است. البته سهم تعداد سرمایه گذاری ها به ترتیب توسط كشور افغانستان با ۱۴ طرح/ واحد، تركیه با ۱۳ طرح/ واحد، چین با ۱۱ طرح/ واحد، امارات متحده عربی و اتریش هر یك با ۶ طرح/واحد، عراق و هند هر یك با پنج طرح/واحد انجام شده است.
در این میان بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در این بازه زمانی در پنج گروه "محصولات از توتون و تنباكو"، "محصولات غذایی و آشامیدنی ها"، "سایر محصولات كانی غیرفلزی"، "ساخت مواد و محصولات شیمیایی" و "كك و فراورده های حاصل از نفت" انجام شده است. همینطور حوزه های معدنی جذاب برای سرمایه گذاران هندی و هنگ كنگی، استخراج و فرآوری منیزیت و تولید كنسانتره نفلین سینیت بودند. سرمایه گذاری در حوزه تجارت هم شامل ساخت رستوران، سفارش كالا در فضای مجازی از راه تارنما و نرم افزار، ساخت و تولید محصولات صنایع دستی و چرمی با مجوز صنعتی و تولیدی بوده است.1399/01/31
11:53:44
5.0 / 5
3096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان