عضو شورای شهر اراك عنوان كرد:

نگرانی كسبه از اجاره و مالیات

نگرانی كسبه از اجاره و مالیات به گزارش یاری كالا مركزی رئیس كمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای شهر اراك اظهار داشت: با عنایت به خسارات وارده به اصناف كه بدنبال انتشار كرونا و اعمال اقدامات محدودیتی در این رابطه رخ داد، با اقدام دولت و مجلس باید بسته های حمایتی در این راستا تعریف شود.


فرزانه رحمتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه در شرایط ویژه و بحرانی، اطلاع رسانی جامع و فراگیر از مولفه های اصلی و محوری مدیریت بحران است، اظهار نمود: در شرایط فعلی كشور و اپیدمی بیماری كرونا ضرورت اطلاع رسانی دقیق و هوشمند جهت آگاهی همه اقشار جامعه امری غیر قابل انكار است، اما در كنار اطلاع رسانی پرحجم و فراگیر باید فضای استرس و هیجان زدگی در این راستا هم تحت كنترل باشد.
وی بیان نمود: همزمان با شیوع بیماری كرونا و ضرورت رعایت موارد بهداشتی و گندزدایی، شهرداری اراك در چارچوب یك روند منسجم و برنامه ریزی شده اقدامات ضدعفونی را شروع كرد و تمامی مناطق پنجگانه اراك و اماكن عمومی و حتی ادارات پرتردد را هم تحت پوشش ضدعفونی قرار داد و خوشبختانه با اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده و آگاهی جامعه از راه رسانه ها و فضای مجازی، مردم در جریان مبحث قرار گرفتند و این اپیدمی در اراك جدی گرفته شد، اما بهرحال باید فضای استرس در جامعه مدیریت شود.
رحمتی خاطرنشان كرد: در كنار همراهی تشكل های مردمی برای مقابله با كرونا شاهد انجام برخی اقدامات ضدعفونی و گندزدایی توسط نیروهای داوطلب و حركت های خودجوش مردمی بودیم كه البته در موارد معدودی این فعالیت ها سبب صدمه رساندن به برخی وسایل رفاهی در بعضی مجتمع های مسكونی شد. تمامی اقداماتی از این قبیل و مواد مورد استفاده برای گندزدایی باید مورد تایید و نظارت مركز بهداشت باشد تا صدمه ای به اموال مردم وارد نشود.
وی در مورد ضربه اقتصادی كه در ایام تعطیلی اصناف به جامعه وارد شده است، اظهار داشت: مسلما برای جبران این خسارات كه متاسفانه كم هم نبوده است، دولت باید پیشبینی لازم را داشته باشد، زمانی كه به افراد گفته می شود در خانه بمانید عملا باید بسته حمایتی خصوصا برای اقشار صدمه پذیر در نظر گرفته شود، در غیر این صورت خانواده ها چطور باید گذران زندگی داشته باشند؟
این عضو شورای شهر اراك با تاكید بر اینكه باید در چارچوب های مختلف خسارات اقتصادی وارد شده به مردم جبران شود، اضافه كرد: دولت می تواند با تصمیماتی سازنده در حوزه های مختلف اقتصادی، برای اصناف صدمه دیده چاره اندیشی كند.
وی با اشاره به اینكه در ایام قرنطینه، اصناف به بهترین شكل ممكن پای كار بودند و امروز باید خسارات وارد شده به آنها به شكلی جبران شود، اظهار داشت: واحدهای صنفی و تجاری استیجاری باید سر ماه اجاره بها پرداخت كنند و اصناف باید در ایام آینده نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند بنابراین باید تدبیری در این راستا برای اصناف و كسبه صورت گیرد. امروز برخی اصناف مانند جایگاه های CNG نسبت به شرایط گلایه مند هستند چونكه باید در موعد مقرر مبادرت به پرداخت اجاره بها كنند ولی شرایط كسب درآمد برای آنها مهیا نیست.
رحمتی افزود: با عنایت به صدمه های سنگینی كه برخی كسب و كارها وارد شده، شورای شهر اراك خواهان عرضه طرحی از جانب شهرداری شده است تا برای واحدهای تجاری استیجاری شهرداری تدبیری صورت گیرد. همینطور در مورد دریافت عوارض احتیاج به تدبیر و تصمیم لازم متناسب با شرایط به وجود آمده هستیم.
رئیس كمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای شهر اراك خواهان همراهی دولت و مجلس با اصناف شد و اظهار داشت: لازم است مجلس بودجه ویژه ای برای پشتیبانی از اصناف در نظر بگیرد و حتی جابجایی بودجه ای صورت گیرد تا بتوان با كمترین صدمه شرایط بحرانی كه ضربه سنگینی به اصناف زده است را مدیریت كرد.1399/01/20
23:06:18
5.0 / 5
3074
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان