سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

به زودی روزانه ۴۰ هزار لباس پزشكی تولید می نماییم

به زودی روزانه ۴۰ هزار لباس پزشكی تولید می نماییم به گزارش یاری كالا سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: هم زمان با بیان نیاز وزارت بهداشت درباب لزوم تولید و تامین اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع كرونا، این وزارتخانه در گام نخست همه ظرفیت های صنعتی كشور در این بخش را مورد بررسی قرار داد و ظرفیت بسیار مناسبی در دوخت ماسك و تولید لباس های پروتكشن با قابلیت محافظت بالا و مورد تایید سازمان غذا و دارو فعال گردیده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، مهدی صادقی نیاركی در حاشیه بازدید از یك شركت تولیدی لباس پزشكی و ماسك در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: با پیگیری انجام شده و اعلام همكاری مناسب بخش های مختلف صنعتی و صنفی كشور، ظرفیت های موجود كاملاً فعال شده و شاهد آن هستیم كه در واحدهای عضو اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نساجی و پوشاك كشور كه عمدتاً برندهای معتبر كشور به حساب می آیند، امكان تولید ۴۰ هزار دست لباس پزشكی در حال مهیا شدن است.
وی اشاره كرد: تولیدات این واحدها دارای كیفیت بسیار مناسب و محصولات آنها صادرات محور است؛ پس وزارت صنعت، معدن و تجارت از این واحدها درخواست كرده تمام توان خودرا بسیج كنند و انصافاً هر یك از این واحدها نیز با جدیت و با تمام ظرفیت خود پای كار آمده اند.
صادقی نیاركی افزود: برای پیگیری مسائل در رابطه با این حوزه، یك ستاد متمركزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل شده و همین طور پارچه كوت شده با پلی اتیلن كه نقش حفاظتی برای كادر درمانی دارد از یك مرجع واحد در اختیار كارگاه های مربوطه قرار می گیرد و تولیدات نهایی به وزارت بهداشت و درمان تحویل داده می شود.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرپرست معاونت امور صنایع این وزارتخانه اشاره كرد: گام بزرگی در این بخش برداشته شده و باتوجه به قیمت تمام شده این محصولات شاهد می باشیم كه این واحدها دنبال درآمدزایی خاص و یا منفعت اقتصادی از این بخش نیستند و صرفاً دستمزد كارگران را كه درانتها سال و در روزهای تعطیل در این واحدها مشغول به كار هستند را مورد توجه قرار داده اند.
صادقی نیاركی افزود: در مجموع یك سازماندهی مناسب در این بخش به وجود آمده و تولید مواد اولیه، تولید كالاهای واسطه ای و محصول نهایی جهت تحویل به وزارت بهداشت، روند اصولی به خود گرفته و باتوجه به هماهنگی انجام شده با سازمان غذا و دارو، همه تلاش ما بر این محور است این كالاها در اسرع وقت تولید و تامین شوند.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام نمود: نخستین قرارداد تولید لباس پزشكی با این روش به تعداد ۱۵ هزار عدد در روز منعقد شده و مقدمات تولید روزانه ۴۰ هزار عدد در حال آماده سازی است.
صادقی نیاركی اظهار داشت: الان تولیدات صنعتی ماسك در سطح كشور بطور روزانه بیش از ۷۰۰ هزار عدد است و با فعال سازی ظرفیت های مشابه با همین واحدها در كارگاه های صنفی كشور و در سطح استانها، تولیدات این بخش به رقم قابل توجهی در روز ارتقا می یابد.
وی افزود: در همین یك واحد تولیدی بطور متوسط در روز برای تولید ۴۰۰ هزار عدد ماسك، برش شده و به واحدهای مختلف جهت دوخت ارسال می شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اشاره كرد: در بخش ساخت ماشین آلات نیز گروه های ویژه ای را فعال كردیم و بعنوان نمونه اخیراً دو ماشین در استان اصفهان وارد چرخه تولید شدند و قرارداد ساخت چند ماشین دیگر نیز منعقد شده و حداكثر تا سه هفته آینده بعد از تكمیل تحویل واحدهای بهره بردار می شود.
منبع:

1398/12/29
16:03:02
5.0 / 5
3281
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان