عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

گام، ساماندهی گردش مالی میان زنجیره ها از راه اوراق است

گام، ساماندهی گردش مالی میان زنجیره ها از راه اوراق است یاری كالا: ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت:  هدف اصلی راه اندازی اوراق گام این است كه بخشی از گردش مالی میان زنجیره ها از راه این اوراق ساماندهی گردد.


حسن امیری در گفتگو با ایسنا در مورد راه اندازی اوراق گام در روزهای دهه فجر و تأثیر آن در فعالیت بورس اظهار نمود: در حقیقت ایده اصلی این اوراق این است كه از زنجیره تولید حمایت شود؛ بعنوان مثال یك تولیدكننده دارای یكسری زنجیره های پیش از خود است كه تأمین كننده قطعات مورد نیاز هستند كه آنان هم از زیرمجموعه های خود تأمین قطعه می كنند تا نهایتا به محصول فولاد، آلمینیوم و.. برسد.
وی اضافه كرد: هدف اصلی این است كه بخشی از این گردش مالی میان زنجیره ها از راه اوراق ساماندهی گردد. این كار توسط بانك مركزی عملیاتی و در بازار ثانویه بورس اجرا می گردد.
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بیان نمود: در مرحله اول این اوراق در بین زنجیره ها تبادل خواهد شد اما از مقطعی به بعد این اوراق وارد بازار می شود و در این مرحله هم یا میان تأمین كنندگان تبادل خواهد شد و یا افراد دیگر هم در بازار می توانند آنرا خریداری كنند.
امیری در مورد بازار برتر بورس تصریح كرد: جهت راه اندازی این بازار، پیشنهادات باید از سوی بورس ها به سازمان بورس داده شود اما تابحال پیشنهادی در اینباره دریافت نشده است.1398/11/20
14:23:53
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان