عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد

كمرنگ شدن محدودیت های داخلی در شرایط تحریم

كمرنگ شدن محدودیت های داخلی در شرایط تحریم یاری كالا: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد برای رونق تولید و توسعه صادرات افزایش كیفیت كالاهای تولید داخل اهمیت فراوانی دارد، باید كوشش كرد كه محدودیت های داخلی كمرنگ شوند.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه در سال های گذشته كه امكان و فضای بیشتری برای پشتیبانی از تولیدات و صادرات غیر نفتی وجود داشت اقتصاد ایران از این فرصت استفاده نكرد و امروز در شرایط تحریم، قدری شرایط برای پشتیبانی از تولید دشوار شده است اما با وجود این، همین كه نگاه به تولید تغییر كرده و تلاش هایی برای پشتیبانی از این بخش شكل گرفته است امیدواری ها را بیشتر می كند.
وی با اشاره به اینكه در شرایط تحریم باید كوشش كرد كه محدودیت های داخلی كمرنگ شوند، توضیح داد: امروز صادركنندگان ما در فضای بین المللی با محدودیت تحریم مواجهند و مسائلی مانند نقل و انتقال پول و كارهای بانكی با مشكل مواجه می باشد. بدین جهت وقتی ما در عرصه خارجی با مشكل مواجهیم، مدیریت فضای داخل و برطرف نمودن مشكلات اهمیت جدی خواهد داشت.
عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اهمیت افزایش كیفیت كالاهای تولید ایران اظهار داشت: هر چند در شرایط فعلی واردات محدود شده و همین مورد به افزایش بازار كالای ایرانی كمك كرده اما در طولانی مدت باید كوشش كرد در فضای رقابتی نیز محصولات ایران بتوانند با نمونه های مشابه خود رقابت كنند.
آرگون اشاره كرد: اگر كیفیت كالاهای تولیدی ایران بالا برود از سویی در بازارهای داخلی مردم از این محصولات استقبال خواهند كرد و از طرف دیگر در بازارهای بین المللی نیز شانس رقابت ما افزایش خواهد یافت كه در نهایت به افزایش تولید و افزایش سرعت رشد اقتصادی كشور منتج می شود.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیر نفتی با منابع ۷۸۰ میلیارد تومانی در ایام ابتدایی بهمن ماه ابلاغ گردید.
ایران از شروع سال جاری تا كنون ۳۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته است.
منبع:

1398/11/11
21:21:29
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان