تا بهمن انجام می شود

قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون كارت هوشمند

قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون كارت هوشمند به گزارش یاری كالا مدیركل حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: اگر برای رانندگان وانت بارهای برون شهری تا اول بهمن ماه امسال كارت هوشمند دریافت نكنند، سهمیه بنزین آنها قطع خواهد شد.


غلامحسین دغاغله در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جهت دریافت سهمیه بنزین پیمایشی برای ناوگان حمل و نقل عمومی و سنگین و بر مبنای ضوایط و مقررات تردد در جاده های برون شهری، این ناوگان نیازمند سند حمل یا بارنامه است. ازاین رو سازمان راهداری در جهت ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، دستورالعمل های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار را با سیاست تسهیل شرایط دریافت كارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور كار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در جهت این سیاست و سهمیه بندی بنزین مقرر شده از بهمن ماه سوخت وانت بارها بر مبنای پیمایش به آنها تعلق گیرد و بر مبنای بارنامه محاسبه شده و میزان آن اختصاص پیدا كند. پس رانندگان برای دریافت كارت هوشمند برای خود و ناوگان شان باید به ادارات راهداری استان ها و شهرستان ها مراجعه نموده و نسبت به دریافت این كارت اقدام نمایند.
مدیركل حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: تا كنون ۷۰ هزار دستگاه وانت بار و ۱۱ هزار نفر از رانندگان آنها نسبت به این كار اقدام نموده اند اما اگر هر راننده ای كارت هوشمند دریافت نكند از دریافت سهمیه بنزین پیمایشی محروم خواهد شد.
دغاغله عنوان كرد: بر مبنای مصوبات و دستورالعمل های صادر شده در زمینه پیمایشی شدن سهمیه بنزین وانت بارها مانند دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی، سقف مشخصی برای تعیین سهمیه این خودرو ها وجو ندارد و برابر با میزان تردد و استفاده از سوخت به آنها بنزین سهمیه ای اختصاص می یابد كما اینكه تا كنون هم این كار را برای دیگر ناوگان طی سالیان اخیر اجرایی كرده ایم. اما تنها لازمه ان دریافت كارت هوشمند است كه باید این كار تا بهمن ماه صورت گیرد.
منبع:

1398/10/11
12:16:35
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: خودرو , دام , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان