تنوع بخشی تامین منابع مالی معادن در دستور كار

تنوع بخشی تامین منابع مالی معادن در دستور كار یاری كالا: بگفته مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی، در شرایطی كه بانك ها با در پیش گرفتن قواعد و مقررات زیاد، امكان تامین مالی بخش معدن را به حداقل رسانده اند، تنوع تامین منابع مالی همچون راهكارهایی است كه در دستور كار قرار گرفته است.


فرید دهقانی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر اینكه اگر تامین منابع مالی، تنها بانك محور باشد نمی تواند چندان مفید و كارگشا باشد، اظهار نمود: ما در تامین منابع مالی باید همچون سایر كشورها تنها به بانك ها وابسته نبوده و در منابع مالی تنوع بخشی ایجاد نماییم.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی اشاره كرد: پیش گرفتن چنین روشی نه تنها دردی از بخش معدن درمان نمی كند، بلكه برای بخش های دیگر هم چندان كارگشا نیست. در شرایط فعلی منابع داخلی بانكهای ما به شدت گرفتار خدشه شده، كه قسمتی از این مسائل با عنایت به فریز شدن منابع در دست عده ای اتفاق افتاده كه بعنوان معوقات بانكی از آنها یاد می شود. گاهی فریز شدن منابع با عنایت به بدهی های دولت به بانكهای عامل، عملا ما را از منظر منابع داخلی بانك ها گرفتار مشكل كرده است.
وی ادامه داد: در صندوق بیمه كارهای معدنی، تنوع بخشی به منابع مالی و تامین مالی برای بخش معدن و صنایع معدنی در دستور كار قرار گرفته است. در ایران با عنایت به شرایط اقتصادی موجود و در شرایطی كه بانك ها با در پیش گرفتن قواعد و مقررات زیادی امكان تامین مالی بخش معدن را به حداقل رسانده اند، لازم است كه به غیر از بانك به بورس نیز بازگشت نماییم. جمع آوری منابع مالی بوسیله اپلیكیشن و بازار بورس را در الویت قرار داده ایم و امیدواریم این مساله در ماه های آینده نهایی شود.
دهقانی ضمن ابراز امیدواری در این رابطه كه در ماه های آینده این تلاش به نتیجه مطلوبی رسیده و بتوان برای پروژه های خرد از بازارهای تامین سرمایه و تامین منابع داخلی اقدام نمود، اظهار داشت: از مزایای این طرح كاهش زمان دسترسی به منابع مالی خواهد بود. بااینكه نرخ تسهیلات داخلی نسبت به بانك ها، كمی بالاتر است؛ اما با عنایت به اینكه صندوق بیمه نسبت به ارائه یارانه سود تسهیلات اقدام می كند، می توان این مساله را پوشش داد.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی در ارتباط با اقدامات صندوق در فعال سازی و احیای معادن كوچك مقیاس اعلام نمود: با گذشت نزدیك به پنج ماه از شروع اجرای این طرح، برای تمام پروژه هایی كه بوسیله كارگروه احیا و فعال سازی معادن كوچك به صندوق ارجاع شده است، جلساتی برگزار و درخواست مدارك شده است. افرادی كه مدارك خودرا تكمیل كرده اند، از معادنشان بازدید صورت گرفته و نسبت به ارائه گزارش كارشناسی اقدام شده است و حتی چند پروژه در هیات مدیره مصوب و به بانك ارسال شده است.
منبع:

1398/09/21
20:26:48
5.0 / 5
4294
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان