آشتی با كالای ایرانی،

تصمیم های متناقض در شرایط فعلی مثل سم است

تصمیم های متناقض در شرایط فعلی مثل سم است یاری كالا: رئیس اتاق بازرگانی البرز اعتقاد دارد كه در شرایط فعلی، برای بهبود تولید و توسعه صادرات باید به سمت پشتیبانی از متخصصان حركت و از اتخاذ تصمیم های متناقض خودداری كرد.


رحیم بنامولایی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای توسعه زیرساخت های تولید، نه صرفا توان دانشگاهی نیاز است و نه رابطه و رانت كاری خواهد كرد؛ بلكه نیروهایی كه تجربه طولانی مدت فعالیت اقتصادی دارند و با وجود تمام مشكلات در بازار مانده اند، باید ارتقای تولید كشور را دنبال كنند.
به قول وی، در شرایطی كه كشور با تحریم های یكجانبه و غیرقانونی آمریكا روبرو شده و در فضای بین المللی محدودیت دارد، استفاده حداكثری از توان داخلی بیشترین اهمیت را خواهد داشت.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به برخی دستور العمل های اقتصادی كه در ماه های گذشته برای تولیدكنندگان مشكل آفرین شد، بیان كرد: بخش خصوصی واقعی در سال های گذشته نشان داده كه توان بالایی در نقش آفرینی اقتصادی دارد و هرجا رانت به وجود آمده، اقتصاد واقعی با مشكل روبرو شده است.
بنامولایی تصریح كرد: در صورتیكه مقدمات داخلی لازم برای ارتقای تولید داخل فراهم گردد، ما می توانیم به این مورد كه تولید داخل نیازهای كشور را برطرف كرده و حتی در بازارهای بین المللی هم حضور پر قدرت داشته باشد، فكر نماییم اما در غیر این صورت همچنان تولید ما با مشكلات داخلی دست و پنجه نرم خواهد نمود.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، دولت اعلام نموده در شرایط تحریم با تمام توان خود از فعالیت های تولیدی كشور دفاع خواهد نمود تا در كنار تامین نیازهای داخلی، بازار صادرات غیرنفتی كشور گسترش یابد.
جدیدترین آمارها نشان داده است كه صادرات غیرنفتی ایران در هفت ماهه ابتدایی امسال از نظر وزنی رشدی ۱۷ درصدی داشته است.1398/09/07
12:18:51
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان