شهرداری به تهیه دستورالعمل جدید طراحی ساختمان ملزم شد

شهرداری به تهیه دستورالعمل جدید طراحی ساختمان ملزم شد به گزارش یاری كالا ایلنا نوشت: یك فوریت طرح گردنگیر شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل طراحی توده پهنه سكونت بر طبق پاكت حجمی با 17 رای موافق به تصویب رسید.در جریان یكصد و هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران یك فوریت طرح گردنگیر شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل طراحی توده پهنه سكونت بر طبق پاكت حجمی مود بررسی قرار گرفت.
علی اعطا درباره ضرورت رای به این یك فوریت اظهار داشت: درباب یك فوریت ارائه شده بندی در طرح جامع و چند بند متناظر در طرح تفصیلی وجود دارد كه به این مساله اشاره كرده و ظرفیتی را برای طراحی باكیفیت ساختمان قطعات مسكونی در شهر تهران به وجود آورده است.
وی با اشاره به ضرورت فراهم شدن امكان ایجاد تنوع حجمی، توضیح داد: آنچه امروز در ساختمان ها ایجاد می شود محدود به ۶۰ درصد شمالی زمین است. این در حالیست كه بهتر است ساخت وساز در مساحت بزرگ تر (مساحت ۷۰ درصد از سطح زمین) صورت گیرد و ما میزان ۶۰ درصد را در ۷۰ درصد سطح زمین بسازیم برای اینكه این امر امكان ایجاد تنوع در حجم را فراهم می آورد كه نیازمند یك دستورالعمل است. در این طرح شهرداری به تهیه دستورالعملی در این خصوص ملزم شده است هرچند در این سال ها و بعد از سال ۹۱ به دنبال ابلاغ طرح تفصیلی قاعدتاً باید این كار انجام می شد اما هم اكنون بهتر است این مساله زودتر در دستور كار قرار گیرد.
اعطا با اشاره به اینكه هم اكنون بحث بازبینی طرح تفصیلی مطرح است و قاعدتاً تا انتهای امسال باید به یك نقطه مشخص برسد و الان جلسات نهاد طرح های توسعه شهری شروع شده است اضافه كرد: ما باید بتوانیم این مساله را در یك هم زمانی با بازبینی طرح تفصیلی پیش ببریم تا نتایج كاركرد این طرح در طرح تفصیلی نیز اعمال شود تا در آینده در صورت تصویب و تغییرات احتمالی طرح تفصیلی مجبور به باردیگر كاری نشویم.
در نهایت یك فوریت طرح گردنگیر شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل طراحی توده ساختمان پهنه سكونت برمبنای پاكت حجمی با ۱۷ رأی موافق به تصویب رسید.
۴۷۲۳۲


منبع:

1398/08/12
23:21:09
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان