۷۶ درصد دختران ایرانی از كمبود ویتامین D رنج می برند

۷۶ درصد دختران ایرانی از كمبود ویتامین D رنج می برند به گزارش یاری كالا مهر نوشت: اعضای شورای شهر تهران، شهرداری تهران را ملزم كردند مناسب سازی مدارس دخترانه دولتی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را در دستور كار خود قرار دهند.طرح دو فوریت اجبار شهرداری تهران به اختصاص ۳۰ درصد از ردیف بودجه سالانه اختصاصی به آموزش و پرورش تهران برای مناسب سازی مدارس دخترانه دولتی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران توسط ناهید خداكرمی با ۱۶ امضا تقدیم هیات رئیسه شد.
این طرح بعد از عرضه توضیحات خداكرمی و استماع نظرات موافق و مخالف در نهایت با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید.
ناهید خداكرمی در لزوم دو فوریتی بودن این طرح اظهار داشت: ۷۶ درصد دختران ایرانی از كمبود ویتامین D رنج می برند و مقرر است این دختران مادران آینده مان باشند. كمبود كلسیم و ویتامین D برای بدن باعث می شود دختران در معرض مبتلا شدن به پوكی استخوان قرار گیرند.
وی اضافه كرد: نور آفتاب در تامین ویتامین D اهمیت فراوانی دارد ازاین رو مناسب سازی مدارس اهمیت زیادی دارد. بخصوص هم اكنون كه مبحث عدالت آموزشی و برابری امكانات مورد توجه است. حالا در خیلی از مدارس غیرانتفاعی شرایط آزادانه فعالیت ورزشی دختران بوجود آمده است و از آنجائیكه مناسب سازی مدارس دخترانه از وظایف شهرداری است برای همین لازم است این بودجه تخصیص یابد.
مرتضی الویری در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: من با كلیات طرح مخالف نیستم اما ضرورتی برای دو فوریتی بودن آن وجود ندارد از طرفی باید علت اینكه ۳۰ درصد از این منابع مورد تاكید است و كمتر یا بیشتر نیست تشریح شود.
شهربانو امانی دیگر عضو شورای شهر در موافقت با این طرح اظهار داشت: از همان ابتدای انقلاب دختران در فضای محبوس بودند و باید استفاده از امكانات عادلانه مورد توجه قرار گیرد خیلی از هزینه هایی كه امروز تحمیل می شود در صورتیكه استفاده از امكانات به صورت عادلانه وجود داشت این هزینه ها ایجاد نمی شد.
وی افزود: ما منتظر بودیم در دو سال قبل نگاه حاكم بر شورای پنجم در مدیریت شهری هم حاكم شود اما اینگونه نشد و امروز ناچاریم برای حساس كردن شاخك آقایان و مسؤلان این طرح را به صورت دو فوریت مطرح نماییم و از شما بعنوان پدران و تصمیم سازان می خواهیم با دو فوریت طرح موافقت كنید تا در آستانه سال تحصیلی جدید این بودجه تخصیص یابد.
مجید فراهانی در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: مخالفت من برای دو فوریت طرح است چونكه الان ۵ درصد از عوارض شهرسازی از محل صدور پروانه و ماهانه هم كمك شهرداری به آموزش و پرورش برای تعمیرات پرداخت می شود. انتظار داریم برای این طرح كار كارشناسی در كمیسیون های تخصصی صورت گیرد.
حسن خلیل آبادی در موافقت با این طرح اظهار داشت: اگر ما بتوانیم در هر منطقه یك مدرسه را برای دانش آموزان دختر مناسب سازی نماییم بسیار كار درستی انجام داده ایم. بهتر است پیش از مهر ماه این امر صورت گیرد. ۲۳۵۲۱۲

1398/06/18
13:21:47
5.0 / 5
5084
تگهای خبر: شهرداری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان