دو دستگی بازار درباره روند قیمت طلا

دو دستگی بازار درباره روند قیمت طلا به گزارش یاری كالا نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران درباره روند قیمت طلا در هفته جاری گرفتار دودستگی شدند.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته جاری هیچ گروهی بیشتر از ۴۰ درصد رأی كسب نكرد. قیمت طلا از ضعف اخیر بازارهای سهام و تشدید تنش های تجاری میان آمریكا و چین اندكی پشتیبانی شد اما بعضی از معامله گران می گویند با وجود افت بازارهای سهام، تقاضا برای خرید طلا بعنوان دارایی مطمئن اندك بود.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد بازار در شركت مدیریت دارایی SIA در این باره به كیتكونیوز اظهار داشت: قیمت طلا از نظر فنی وضعیت بهتری پیدا كرده و اندكی بالا رفته است اما حقیقت این است كه با عنایت به ریسك و نوسان، طلا واقعاً افزایش پیدا نكرده و تورم پایین مانده است.

به نظر می رسد كه تشدید تنش های تجاری، فعلاً روند نزولی طلا را متوقف كرده است اما هنوز دشوار است پیش بینی نمود قیمت طلا در كوتاه مدت چه روندی پیدا می كند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۹ نفر شركت كردند كه از میان آنها هفت نفر یا ۳۷ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی كردند و به همین تعداد هم نظری نداشتند. پنج نفر یا ۲۶ درصد هم كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند.

در نظرسنجی هفته پیش هم كارشناسان وال استریت در مورد افزایش، كاهش یا نظر خنثی به سه دسته مساوی تقسیم شده بودند.

در این بین، ۴۱۹ نفر در نظرسنجی كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها ۲۲۱ نفر یا ۵۳ درصد افزایش قیمت و ۱۲۹ نفر یا ۳۱ درصد كاهش قیمت را پیش بینی كردند در حالیكه ۶۹ نفر یا ۱۶ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش، كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران در مورد خوش بینی و بدبینی به افزایش قیمت طلا به دو گروه مساوی تقسیم شده بودند. در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۲.۲۰ دلار یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۱۲۸۷.۴۰ دلار بسته شد و برای كل هفته ۰.۵ درصد رشد نشان داد كه پنجمین رشد هفتگی در شش هفته گذشته بود.

دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شركت "سی ام سی ماركتس" یكی از افرادی بود كه درباره روند قیمت طلا در كوتاه مدت نظری نداشت. وی اظهار نمود كه به دنبال جنگ تجاری، آمریكا در اقتصاد جهانی موضع قوی تری پیدا می كند و این مسئله پتانسیل صعودی طلا را محدود می كند. حتی اگر بانك مركزی آمریكا موضع خود در قبال سیاست پولی را ملایم تر كند طولی نخواهد كشید كه بانكهای مركزی رویكردشان را تغییر دهند و این امر از ارزش دلار آمریكا پشتیبانی خواهد نمود.

بیل باروچ، رئیس شركت "بلو لاین فیوچرز" هم اظهار نمود: عوامل فصلی هم اكنون از افزایش قیمت طلا پشتیبانی نمی كنند و این فلز باید تابستان را پشت سر بگذارد و بعد از آن روند صعودی پیدا خواهد نمود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز هم نسبت به روند قیمت طلا هم اكنون نظر خنثی دارد و در این باره به كیتكونیوز اظهار داشت: طلا در میانگین قیمت ۲۰۰ روزه كه در ۱۲۶۸.۲۰ دلار قرار دارد، مانده است و با وجود افزایش تنش های ژئوپلیتیكی، به سختی برای صعود تلاش می كند.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكو پیش بینی نمود طلا ثابت می ماند و اظهار نمود كه روند نزولی قیمت طلا در نمودار روزانه به قوت خود باقی مانده است اما قیمت طلا در هفته گذشته ثبات داشت.

در میان كسانی كه به افزایش قیمت طلا باور داشتند، افشین نوابی، مدیر معاملات گروه "ام كی اس" اظهار نمود طلا در بازه محدودی بین ۱۲۷۰ تا ۱۲۹۰ دلار مانده است. من شخصاً ترجیح می دهم كه از موضع خوش بینانه به معامله طلا بپردازم.

اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در ساكسو بانك هم پیش بینی نمود با وجود عملكرد ضعیف طلا در هفته گذشته، بر این باورم كه طلا نهایتاً به بالای ۱۲۹۲ دلار صعود می كند.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی هم اظهار داشت: طلا امكان دارد از تحقیقات نمایندگان مجلس آمریكا از ترامپ سود ببرد.

جان ویر، مدیر شركت والش تریدینگ هم همچون كسانی است كه كاهش قیمت طلا را پیش بینی نمود، چونكه این فلز نتوانست هفته گذشته از تشدید تنش های تجاری میان آمریكا و چین بهره چندانی ببرد.
1398/02/21
15:11:23
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان